Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Felnőtt létemre pattanásos a...

Felnőtt létemre pattanásos a homlokom. Hogyan ápoljam a bőröm ahhoz, hogy elmúljanak?

Figyelt kérdés
25 éves vagyok, és eddég még egyszer sem volt olyan a homlokam, hogy ne legyen rajta legalább 3 pattanás. Leszoktam a folyamatos nyomkodásukról, mégis ott tátonganak a nagy piros foltok. Mostanában naponta többször tiszta langyos vízzel lemosom, semmi eredmény. Vásároltam arclemosó ilyen izét, Alverde-t a dm-ből, de semmi hatása nincs (nem ront, nem is javít a helyzeten). Régebben nem kentem semmivel, amikor kiszáradt (általában zsíros, de fürdés után pl sampontól kiszárad), mostanában bekenem enyhén mézes krémmel. De egyszerűen a ronda pattanások nem tűnnek el. Úgy érzem magam, mint egy kis csitri, akinek most jön meg az első mensi. Mit tegyek? Nem akarok kozmetikushoz menni, így valami házi praktikára lennék kíváncsi.
2017. ápr. 16. 17:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehetséges,hogy valamire allergiás vagy. Szerintem menj elé egy bőrgyógyászhoz, de azért a kozmetikus is tud adni egy pár ötletet, tudom, hogy azt írtad, hogy nem szeretnél elmenni.
2017. ápr. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Ne add fel ennyivel, attól nem lesz jobb. Bár írtad, hogy kozmetikushoz nem mennél, de ha csak a homlokod problémás, akkor is el kellene menned leg. negyedévente egyszer. Annyit szerintem megér.


Én tudok pár trükköt, de a napi ápolás szükséges! Ne a pattanásokat nézd, hanem azt, hogy az arcod vitaminhiányban szenved, valami nem úgy működik, ahogy kellene.


Otthon is el tudod végezni az arctisztítást, ha ügyes vagy. Én pl. évente 2-3x járok kozmetikushoz, arcomon CSAK akkor jelenik meg pattanás, ha a mitesszereket tisztítom VAGY ha nem megfelelően távolítottam el a sminket. Ha otthon végeznél arctisztítást, akkor forralj fel egy lábas vizet, majd zárd el, ha már gőzölög. Hajolj fölé és maradj úgy 10-15 percig (valaki még szokott törölközőt tenni ilyenkor az arcára, én birom a meleget. Ha nagyon lusta vagy, ülj bele egy forró kádba és egy félórát áztasd magad). Természetesen előtte tisztítsd meg az arcodat (tonik, sima szappan és víz). A pórusaid már kitágultak, kezdődhet a tisztítás FERTŐTLENÍTETT kézzel és szükség esetén tűvel. Piros lesz az arcod, lehet újabb pattanások is megjelennek, amiket ha szintén megfelelően kezelsz (krém, pakolás), 1 hét múlva megköszöni az arcod. Én minden egyes alkalomnál hámlani szoktam, arra arcradírt használok.


Pattanásokra - fokhagyma és fogkrém. A fogkrém valakinél beválik, valakinél nem. Csak a pattanásra kenj, mert amúgy kiszáradna tőle a bőröd. Fokhagymát nem próbáltam, érett pattanásra kell rákenni és éjszaka úgy hagyni.


Arcápolás - uborkapakolás, csokoládépakolás, burgonyamasszír, aloe vera (leginkább házi), nekem ezek jöttek be.


Nem ártana használnod aloe verás rózsavizet, feszesíti és puhává teszi az arcodat. Ne kezdj úgy tisztítani, ha a fentebb említetteket nem tartod be, nagyobb kárt tehetsz és az egész arcra kell ápolás.


Legyen egy kis makeup on! Nagyon jó korrektorokat lehet kapni, nézz egy pár acne problem videót és el fogsz ájulni a sminkek képességétől ;)


Amúgy pattanások több okból megjelenhetnek. Nézz körül táplálkozási szokásaidnál, légy biztos abban, hogy megfelelően tisztán tartod reggeltől estig az arcodat, a vízfogyasztás is nagyon fontos, sport stb.

2017. ápr. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Két év után javult a helyzet, találtam egy alkoholmentes elmiplant tonikot, megmosom az arcom, majd azzal áttörlöm. Legtöbbször a vattapamacs barna lesz, annyi koszt leszed. Valószínű, az volt a baj, hogy a sima víz nem tisztította kellőképpen a bőröm. Nem is kell utána krémeznem, mert a szer természetesen fitten tartja azzal, hogy nem szárítja ki a bőröm.
2019. aug. 13. 12:39
 4/4 A kérdező kommentje:
No meg persze az étkezés... sokkal kevesebb húst és zsírt eszem, lényegesen javult nemcsak a bőröm állapota, de a közérzetem és emésztésem is.
2019. aug. 13. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!