Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Bőr- és hajápolás

A kérdés

Mi történne a hajammal, ha minden nap samponnal megmosnám?

Keress kérdéseket hasonló témákban: szépség, és divat

2017. ápr. 16. 20:55  Privát üzenet  

A válaszok
Pillangóvá változna és elszállna az örök boldogságba ahol amíg te élsz addig ő foglalja neked a helyet.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/10Időpont 2017. ápr. 16. 21:03 Privát üzenet

röviden: Tönkremenne.

részletesebben: amíg napi rendszerességgel mosnád, egyre szárazabbá és töredezőbbé válna, mert folyamatosan lemosódna az egészséges hajhoz szükséges faggyúréteg.

Persze a szervezet kompenzál, próbál több faggyút termelni, így aztán, mikor már teljesen kiszáradt és széttöredezett a hajad, és ezt látva véget vetsz a napi hajmosásnak, olyan szinten zsírosodik el, hogy nem lehet majd vele semmit csinálni.

Napi 1x max 2x szabad hajat mosni.

A válasz 47%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 64%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/10Időpont 2017. ápr. 16. 21:09 Privát üzenet
Semmi. Én 8 évig csináltam.

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/10Időpont 2017. ápr. 16. 21:29 Privát üzenet
Semmi. Mindennap hajat mosok, és semmi baja.

A válasz 22%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/10Időpont 2017. ápr. 17. 11:10 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ha babaszappanal mosnám minden nap a fejemet, akkor milyen hatással lenne a hajamra?

# 5/10Időpont 2017. ápr. 17. 14:41 Privát üzenet
Ez a hajadtól függ. Még a legjótékonyabb hatású szerek is mérgek lehetnek nagy dózisban, vagy ha te épp érzékeny vagy egy összetevőre. NE mosd mindennap! Én mióta ritkábban mosom (3-5 naponta), elmondhatatlanul szebb és nagyon ritkán problémás (zsíros/száraz/korpás stb.) csak, pedig nem járok fodrászhoz se vele és 80 cm.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/10Időpont 2017. ápr. 18. 16:40 Privát üzenet
Semmi,nekem nem karosodott pedig naponta mosom.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.
# 7/10Időpont 2017. máj. 3. 22:29 Privát üzenet

Nyílván akik minden nap mossák, még folytatják ezt a folyamatot. Mert az egyik válaszolónak teljesen igaza volt, a faggyú termelés fokozódni fog. Ezáltal zsírosodni fog a haj sokkal jobban. Szerintem használj egy száraz sampont mikor már azt látod hogy zsirosodik. És próbáld kitolni a hajmosást. Illetve most van a syossnak valami felül zsiros hajra alul meg száraz hajra samponja. Én nem próbáltam, de sokan dicsérik. És igen, érdemes egy samponváltás, ha elégedetlen vagy a hajad zsírosodásával.

Üdv: egy fodrász

A válasz 45%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/10Időpont 2017. máj. 4. 08:12 Privát üzenet

3 vagyok, aki 8 évig mosta naponta. Azért írtam múlt időben, mert már nem teszem. Azt hittem, egyértelmű. Azért nem mosom többé naponta a hajam, mert már nem zsírosodik annyira, mint azelőtt.

Egyszer, mikor beteg lettem és ágynak estem napokra, nem mostam meg a hajam és akkor vettem észre, hogy újabban simán kibír 3 napot, azóta ritkábban mosom.

Le lehet pontozni, de akkor is ez az igazság:)

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/10Időpont 2017. máj. 4. 11:52 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Senkit nem szoktam lepontozni, azért köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket.

# 10/10Időpont 2017. máj. 4. 14:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A szakállamat moshatom samponnal?
Ung. Hydrosum kenőcsöt mivel lehet lemosni a hajról? Háromszori mosás után sem jött le samponnal.
Loreal Casting tartós hajszínezővel festett haj mosása milyen samponnal, ami kevésbé fakítja?
Balea szőkító samponnal ombre hatást is el lehet érni?
Hamvasító samponnal lehet világosítani a festett barna hajat?
Aranyszőkés hajam van, milyen lenne ha hamvasító samponnal megmosnám?

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések a Bőr- és hajápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!