Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi történne a hajammal, ha...

Mi történne a hajammal, ha minden nap samponnal megmosnám?

Figyelt kérdés

#szépség #és divat
2017. ápr. 16. 20:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Pillangóvá változna és elszállna az örök boldogságba ahol amíg te élsz addig ő foglalja neked a helyet.
2017. ápr. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

röviden: Tönkremenne.

részletesebben: amíg napi rendszerességgel mosnád, egyre szárazabbá és töredezőbbé válna, mert folyamatosan lemosódna az egészséges hajhoz szükséges faggyúréteg.

Persze a szervezet kompenzál, próbál több faggyút termelni, így aztán, mikor már teljesen kiszáradt és széttöredezett a hajad, és ezt látva véget vetsz a napi hajmosásnak, olyan szinten zsírosodik el, hogy nem lehet majd vele semmit csinálni.

Napi 1x max 2x szabad hajat mosni.

2017. ápr. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Semmi. Én 8 évig csináltam.
2017. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Semmi. Mindennap hajat mosok, és semmi baja.
2017. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ha babaszappanal mosnám minden nap a fejemet, akkor milyen hatással lenne a hajamra?
2017. ápr. 17. 14:41
 6/12 anonim ***** válasza:
51%
Ez a hajadtól függ. Még a legjótékonyabb hatású szerek is mérgek lehetnek nagy dózisban, vagy ha te épp érzékeny vagy egy összetevőre. NE mosd mindennap! Én mióta ritkábban mosom (3-5 naponta), elmondhatatlanul szebb és nagyon ritkán problémás (zsíros/száraz/korpás stb.) csak, pedig nem járok fodrászhoz se vele és 80 cm.
2017. ápr. 18. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
0%
Semmi,nekem nem karosodott pedig naponta mosom.
2017. máj. 3. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
46%

Nyílván akik minden nap mossák, még folytatják ezt a folyamatot. Mert az egyik válaszolónak teljesen igaza volt, a faggyú termelés fokozódni fog. Ezáltal zsírosodni fog a haj sokkal jobban. Szerintem használj egy száraz sampont mikor már azt látod hogy zsirosodik. És próbáld kitolni a hajmosást. Illetve most van a syossnak valami felül zsiros hajra alul meg száraz hajra samponja. Én nem próbáltam, de sokan dicsérik. És igen, érdemes egy samponváltás, ha elégedetlen vagy a hajad zsírosodásával.

Üdv: egy fodrász

2017. máj. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

3 vagyok, aki 8 évig mosta naponta. Azért írtam múlt időben, mert már nem teszem. Azt hittem, egyértelmű. Azért nem mosom többé naponta a hajam, mert már nem zsírosodik annyira, mint azelőtt.

Egyszer, mikor beteg lettem és ágynak estem napokra, nem mostam meg a hajam és akkor vettem észre, hogy újabban simán kibír 3 napot, azóta ritkábban mosom.

Le lehet pontozni, de akkor is ez az igazság:)

2017. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Senkit nem szoktam lepontozni, azért köszönöm, hogy elmondtátok a véleményeteket.
2017. máj. 4. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!