Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilálás előtt, vagy után...

Epilálás előtt, vagy után érdemes fürdeni?

Figyelt kérdés

Szeretném leepilálni a lábam, viszont mindig az a gondom, hogy mi a jó sorrend.

Ugye ha előbb fürdök, akkor epilálok és utána a szőrök mindenhol lesznek, kb moshatom le megint a lábam.

Viszont ha utána fürdök, akkor a frissen epilált lábam "kimarja" a tusfürdő és utána mindig csúnya pöttyös marad.

Mi a jó sorrend? Másnak is okoz ez problémát?


2017. máj. 12. 10:15
 1/7 anonim ***** válasza:

először jó meleg vízben fürödj meg és bőrradírral dörzsöld át azt a területet, amit epilálni szeretnél. Így az elhalt hámsejteket eltávolítod, kisebb esély lesz rá, hogy szőrbenövésed lesz. Nem szabad erős vegyszereket használni, valami kímélő, bőr semleges készítménnyel készítsd elő a bőröd. A meleg fürdő felpuhítja a bőrt, ez kimondottan jót tesz epilálás előtt.

Ha végeztél, akkor egy kis langyos vízzel öblítsd át a lábad, semmiképp ne használj mindenféle illatos tusfürdőt, mert nagyon érzékeny a bőr. Vannak kifejezetten epilálás utánra való testápolók, talán érdemesebb ezeket kipróbálni.

2017. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én mindig száraz lábbal állok neki. :) Próbáltam fürdés után, de nekem akkor lett nagyon csúnya piros a felpuhult bőröm, és jobban is fájt. Utána nem tusfürdőzök, csak leöblítem magamat meg a kádat langyos vízzel.
2017. máj. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Na ezaz, két hozzászóló és mindketten pont az ellentétjét mondják egymásnak
2017. máj. 12. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Nyilván mindenkinek más vált be. Próbáld ki így és és úgy is, valamelyik csak bejön.
2017. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2. vagyok. A radírozás valóban jó a szőrbenövés ellen, de ezt nem epillálás előtt szoktam megejteni, hanem bármikor máskor fürdés közben.
2017. máj. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, tényleg az lesz a legjobb, ha kipróbálom a különböző praktikákat és megnézem, nekem mi működik legjobban :)
2017. máj. 12. 11:17
 7/7 anonim ***** válasza:
Én epilálás előtt fürdök, heti 1x radírozom le a bőrömet, akkor próbálom úgy időzíteni, hogy ez epilálás előtt történjen. Utána én már nem fürdök meg, testápolóval kenem be magam.
2017. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!