Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Epilálás - de hogyan? Miért...

Epilálás - de hogyan? Miért tart ilyen rövid ideig a simaság? Hónaljat hogy érdemes epilálni?

Figyelt kérdés

Múlt héten mentünk nyaralni, gondoltam leepilálom a lábamat, hogy ne legyen gond a szőrtelenítéssel a nyaralás alatt (többnyire borotválom, nagyon ritka, hogy epilálom). Az epilátor dobozán azt írták, hogy 4 hétig tartó simaságot biztosít.

Pénteken volt egy hete, hogy leepiláltam a lábamat. Úgy voltam vele, hogyha a fele is igaz, annak amit írtak kb. két hétig nem kell foglalkoznom a szőrtelenítéssel, a nyár utolsó napjait nem ezzel kell töltenem. Igen ám, csakhogy 5 nap után már nőtt is vissza a szőr. Jó, nem az összes, de kb. a fele már igen. Ma pedig már akkora volt, hogy megint epiláltam. De most néztem, hogy kb. egy hét múlva megint epilálhatok, mert már most látszik a bőr alatt a fekete kicsit pötty, ahogy nő a szőr, lassan már látszani is fog. Nem gondoltam, hogy kb. hetente- tíz naponta epilálhatok majd.

Másnak is ilyen rövid ideig tart a simaság? Vagy idővel lehet, hogy tovább is sima lesz a lábam?


Gondoltam jó lenne, ha a hónaljamat is tudnám epilálni. Na hát, a lábamon is eléggé fáj, de a hónaljam kész katasztrófa. Ott ugye elég nehéz kihúzni a bőrt, így pedig baromira fáj és nehéz is epilálni. Most csak az egyik hónaljamon epiláltam egy kicsit, majd megnézem holnap, ha nem pattog ki, talán megpróbálom leepilálni.

Valami praktika, tipp hónaljepiláláshoz?

16/L


2011. aug. 30. 19:28
 1/6 anonim ***** válasza:
44%
sajnos az epilátor ilyen rövid igeig bírja, de még mindig jobb a borotvánál. ha tényleg 4 hétig tartó simaságot akarsz akkor gyantáztass.
2011. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
a gyanta se tart ki 4 hétig...én gyantázás után is csak 1 hétig bírtam utána újra kellett
2011. aug. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Elég kevés pénzünk van, nem tudok eljárni kozmetikushoz gyantáztatni. Magamnak meg nem merem. Tesóm mondta egyszer, hogy próbáljam ki az övét, mert az nagyon jó. Hát nekem sikerült a bőrömet is leszedni, szóval magamnak inkább nem csinálom. Meg hát epilátort anyum vett magának, de ő végül nem használja, így én tudom használni.


És a hónaljat hogy érdemes epilálni?

2011. aug. 30. 20:06
 4/6 anonim ***** válasza:
Hónaljon feszítsd meg a bőrt, és először alulról felfelé próbáld a feléig, ahol változik a szőr növésének iránya. Utána mehetsz felülről lefelé. Megszokható :) Viszont epilátorral tényleg nem húzható egy hétnél tovább, sajnos.
2011. aug. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot, majd holnap megpróbálom leepilálni a hónaljamat.

Úgy tűnik akkor ez sem olyan tartós megoldás. De a borotvánál még mindig jobb, a krémre egyébként allergiás vagyok, szóval az szóba se jöhet. Azt viszont észrevettem, hogy míg korábban barna volt a szőr a lábamon, ami most kinőtt inkább szőkés, messziről nem olyan észrevehető:)

2011. aug. 30. 21:25
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nekem a láb és a hónalj is 1 hétig tart kb.

A hónaljnál én végleg rászoktam az epilálásra, mert nyáron kicsit kellemetlen, hogy ha leborotválod, másnap már nő is vissza... így meg sima a felülete. először baromira fájt, egyébként azért, mert a borotvált szőrvég miatt sokkal nehezebb kitépni, aztán idővel egyre kevésbé fáj. Már túlvagyok 10 alkalmon és csak picit kellemetlen. Kezdetben mindig betettem valami zúzós metált max hangra és úgy mintha kevésbé fájt volna :D

2011. aug. 31. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!