Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a leghatásosabb a haj...

Mi a leghatásosabb a haj zsírosodása ellen? 19/L

Figyelt kérdés

Mindig is zsírosodó hajam volt, kb 10 éves koromban kezdődött, akkor mindenki azt mondta, hogy ne aggódjak, el fog múlni mire felnövök. Itt vagyok 19 évesen, és talán rosszabb, mint bármikor...

Egyenlőre heti 2x mosom este, az 1. nap tökéletes de a 2. nap már szárazsampont kell használnom (Batiste), majd 3. nap már a Rossmannban kapható hintőpor szerű szárazsampont is bevetem, de az utóbbi időben elkezdett viszketni a sok cucctól a fejbőröm.

Próbáltam kitolni a hajmosást, betegség okán (kórház + utána 1 hónap lábadozás) kéthetente 1x volt lehetőségem megmosni a hajamat, semmi változás...

Nem mosom forró/túl meleg vízzel, hanem langyossal, a végén inkább hűvössel öblítem le.

Jelenleg majdnem hátközépig érő hajam van, nem vékony szálú, de nem kifejezetten sűrű. Meg szeretném növeszteni, ezért használok hajpakolást és hajbalzsamot, de mindent "fordítva" csinálok, hogy ne nehezedjen el a hajam (hajpakolás, balzsam, 2x sampon), szükségesnek érzem táplálni is, mivel a zsíros tövek mellé száraz hajvégekkel lettem megáldva.

Fodrászhoz rendszeresen járok, max 4 havonta.

Hajvasalót, hajsütőt nem használok, egyedül télen/hidegebb időben szárítom a hajtövemet hajszárítóval, de akkor is közepes fokozaton. Kiengedve hordom, otthonra van lazán összekötve.

Heti 2-nél több alkalommal nem szeretném mosni, mivel az se jó a hajnak.

Lehet hormonális probléma is a háttérben? Az arcbőröm is nagyon zsíros, de nem borzalmasan pattanásos, csak időnként pár kijön + mitesszerek.

Tudtok ajánlani bármi jó trükköt, terméket?



2017. jún. 4. 19:02
 1/4 anonim ***** válasza:
nem értek hozzá, ezért kérdem: bőrgyógyász nem tudna segíteni? mégis csak fejbőr
2017. jún. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem sima egyszerű hintőpor illetve mindig (közepes fokozaton) a haj megszárítása bevált. Egy ideig én sem szárítottam soha, de akkor nagyon durván zsírosodott nekem is. Barátnőm fodrász; ő mondta hogy a haj ha nem szárítják és befülled, hajlamosabb a zsírosodásra és a korpásodásra is. Remélem segítettem😁
2017. jún. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)

lehet tényleg meg kéne nézetném bőrgyógyásszal, bár sztk-ban nem tudom mennyire foglalkoznának vele :/

a hajtöveket mindig meg szoktam szárítani közepes fokozaton :)

2017. jún. 4. 21:56
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Én teljesen véletlenül fedeztem fel valamit: egyszer azt olvastam, hogy az olivaolajos cuccok jók a hajnak, na akkor nesze neki, egyszer csutkára bekentem olivaolajjal, jól bemasszírozva a fejbőrömbe is (hosszú hajam volt), aztán rajta hagytam pár órán át, utána alig bírtam lemosni, vagy négyszer kellett samponozni mire lejött. De! Utána totál befagyott a zsírosodás egy időre, szerintem sokkot kapott a fejbőröm :D belátta, hogy nincs szükség "utánzsírozásra" egyelőre. Másfél hét után már csak azért mostam meg, mert azt gondoltam, hogy most már nyilván piszkos, de zsíros még nem volt akkor. Aztán idővel ismét elkezdett visszaállni a zsírtermelődés persze, de ez az eset eléggé látványos volt! :D
2017. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!