Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A profi (mester) fodrászok...

A profi (mester) fodrászok miért veszik semmibe a vendég akaratát?

Figyelt kérdés

Az érdekelne, hogy a profi fodrászok miért nem részesítik előnyben a vendég akaratát? Nekik már van egy saját elképzelésük, ha meglátnak valakit. Rend szerint minden áron ezt akarják rátukmálni a vendégre, anélkül, hogy azt csinálnák, amit a vendég kér. Miért van ez?

Többször találkoztam már ezzel a jelenséggel. Pl mikor meg volt törve a hajam a hosszánál, az összes profi- akiknek húzós árat fizettem mert profi és reméltem, hogy azt teszi profin amit szeretnék- csontig akarta vágni. Oké, hogy meg van törve egy kicsit, de attól még nem akarok kopasz lenni! Nagyon nehezen találtam közösségi portálon egy kis tanuló hölgyikét, aki tényleg azt csinálta, amit szerettem volna. Sajnos ő külföldre ment nem sokkal utána, így nem járhattam hozzá.

Miért van az, ha valaki éveken át űzi a mesterséget és a tudományát meg is fizetteti elég borsosan, mégsem képes végrehajtani azt amit kérnek tőle? Ha végez egy vendéggel és az elégedetten távozna tőle, mindkettőnek jobb lenne. Nem? De ehelyett nem ez történik. Hanem hogy a vendégre rátukmál egy olyan frizurát, ami az ő elképzelése. Talán meg is győzi a vendéget az adott pillanatban. Viszont amint kilép a vendég a szalonból, már tudja, hogy nem volt jó ötlet és hogy ez valójában nem is úgy áll, ahogy azt szerette volna. Aztán volt olyan esetem is, mikor előre közöltem, hogy mondjuk leghátul ne vágjon le egy cm-t sem (mert ha 1 cm-t mondok, akkor 10 lesz belőle)Erre háborgott és fújtatott, hogy azt úgy nem lehet megcsinálni. Holott megértem, hogy a frufrumból vágjon és egy kicsit a fejem búbján, de leghátul a legaljából ne vágjon egy cm-t sem.

Nem értem, hogy egy profinak a kérés betartása miért okoz gondot és egy kezdő vagy aki nem annyira profi, miért tudja figyelembe venni?



2017. jún. 14. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

Már nem azért,de szerinted mégis hogy vágjon a "fejed búbján" úgy,hogy hátul nem vág?

Ha meg szét van törve a hajad azt muszáj levágni,mert végigtörik az egész és akkor tényleg kopasz leszel...


Ez olyan,mint mikor a kozmetikus ismerősömhöz bement egy nő,aki megmondta,hogy neki íves szemöldököt csináljon,de ne "kockásat"

Szerencsétlen ismerősöm 10 féle szemöldök formát rajzolt fel neki,de egyik se volt jó,mert a nő nem fogta fel,hogy csak hozott anyagból lehet dolgozni.

Hiába akar ő x színésznő szemöldököt,ha az ő szemöldökszálai nem úgy nőnek...

2017. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Én fodrászként mondom hogy igaza van a kérdezőnek.

Az én volt "mesterem" is ezt csinálta. Nekem is seggig érő hajam van állandoan leakarta vágni máriácska pokaontasz eszmeralda minden voltam neki😅 meg mindig azzal cukkolt hogy nekem majd csak a hosszú hajú vendégeim lesznek. Az összes vrndégének maximum vállig ér a haja. De én betuttam annak hogy félóránként vannak egymás hegyére beirva a vendégek és hogy gyorsan tul legyen rajtuk:D

De mielőtt ennek tanultqm volna kb 3 fodrásznál voltam és mind 5cm helyett 15-öt vágott le.


Az egyesnek meg annyit hogy igenis lehet csak a tetejéből vágni,nem tudom miért nem lehetne. Ez egy laikusnak sem kellene hogy problémát okozzon.

2017. jún. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%

Tudod, szaarból nem lehet várat építeni.

Anya nem mester, csak sima fodrász. Az ilyen hülye kéréseken már meg sem lepődik. Vagy megcsinálja, vagy nem. De inkább megcsinálja, mert a vendég úgy is átmenne máshová és tök mindegy hogy ott cseszik el a haját vagy ő, de így legalább nála landol a pénz.


Egy mesterfodrász meg ilyen vendéget el sem vállal, vagy meggyőz. Ennyi.

2017. jún. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

1-es: "Már nem azért,de szerinted mégis hogy vágjon a "fejed búbján" úgy,hogy hátul nem vág? " Pl ehhez a frizuhoz nem kell feltétlenül hátul az alját is levágni ahhoz, hogy a feje búbján vagy frufruján igazítson egy kicsit. [link]

Szemöldökkel kapcsolatban viszont meg lehet azt is csinálni amit nagyon sokan tesznek, hogy leborotválják az egészet és rajzolnak maguknak. Ahhoz viszont nem szükséges egyetlen szál szemöldök szőr sem. Nekem a húgom varrónő és ő igen is azt csinálja amit kérnek tőle, különben máshová vinné az igényeit a megrendelő. Neki is volt olyan ügyfele, aki az idősebb korosztály volt 60 felett és egy nyári hátul nyitott ruhát akart varratni. Ami egyébként nem nézett ki rosszul, de nem vállon pántos melltartóval, hanem nyakba kötöttel, vagy adottságokhoz mérten melltartó nélkül fiatalabbnak. Viszont az említett idősebb hölgynek az volt az igénye, hogy fel tudja venni vállpántossal. Nem volt könnyű dolga, de megoldotta, mivel ez volt a kérés.


2-es: " Ez egy laikusnak sem kellene hogy problémát okozzon." Teljesen egyet értek!


3-as: "Vagy megcsinálja, vagy nem. De inkább megcsinálja" Pont ez az. Ha megcsinálja, elégedett a vendég és kész.

"Egy mesterfodrász meg ilyen vendéget el sem vállal" Ha közölné, hogy nem vállal, semmi gond, keresek másikat. Csak hogy nem közli, hanem helyette óvodás módjára hisztériázik, hogy miért így vagy úgy és a végeredmény legtöbb esetben nem a vendég kérése, hanem a fodrász kreativitása, ami nem éppen azonos.

2017. jún. 15. 08:49
 5/5 anonim ***** válasza:
30%

3-a vagyok.

nem érted hogy csak a pénzért csinálja meg?

2017. jún. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!