Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőr? 😭 Aki...

Pattanásos bőr? 😭 Aki segít megy a zöld kéz

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok..4 éve küzdök a pattanásokkal..

Egy ideig csak a homlokomon volt pár, viszont egy ideje már van pár az orcámon is. Igaz hogy nem sok, de engem nagyon zavar..

Van amikor szép az arcom 1-2 napig, viszont van olyan hogy tükörbe sem merek nézni mert annyira sok lesz..van hogy begyulladnak és úgy ékeskednek a homlokomon vagy az államon.


Napközben és éjszaka zsíros a bőröm, viszont mi után megmosom akár csak sima vízzel is, kiszárad és húzódik mindenhol.


Próbáltam már rá elég sok mindent pl: Több féle manna szappant, garniel termékeket, szivacs maszkot, avonos arclemosókat, la roche posay termékeket, tisztító arcmaszkokat, vitaminokat szedtem rá stb..de sajnos semmi nap használt csak ideiglenesen..tehát csak pár napig volt szép tőle az arcom..utána újra előjöttek..


Kedden megyek bőrgyógyászhoz..szerintetek mit fog ajánlani?


Nem voltam még vele kozmetikusnál mert félek hogy az sem használna..csak az így is igen érzékeny és pirosodásra hajlamos homlokom, arcom csak még csúnyább lenne..


Szerintem erre valami gyógyszer lenne jó nem?

Hiszen az is a problémám hogy a hajam a hajmosást követő napon már zsíros annyira hogy ha kiengedem látszik rajta rendesen..a második napon pedig vagy összekötöm vagy száraz samponnal kitolom egy napot..de ebből is már elegem van..

Szerintetek mi lenne jó ezekre a problémákra?

Előre is köszönöm annak aki elolvassa és megpróbál segíteni! 😔



2017. jún. 25. 14:25
1 2
 1/12 anonim válasza:
18%
Használj alapozót/bb krémet, korrektort. Vagy kenegesd őket fogkrémmel, az elvileg leszárítja! :)
2017. jún. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Pedig lehet nem ártana fokozatosan haladni és először inkább egy jó kozmetikust felkereseni. Sokszor ő is megtudja oldani. Ő teljesen más kozmetikumokat fog adni,nem pedig drogériás sz*rokat. Az érzékeny arcbőrre is vannak ma már profi,kímélő kozmetikumok.:)
2017. jún. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

hát az életmód is számít egyébként. Ha pl valaki mindig chipset eszik, meg csokit, akkor ne csodálkozzon.Persze lehet hogy neked nem emiatt van .. nekem is volt ezzel problémám, aztán már jobban odafigyelek arra hogy miket eszek, teljesen elhagytam az édességeket, cukros üdítőket stb.. és már alig vannak pattanásaim, a bőröm sem olyan zsíros.. valamint a megfelelő folyadék bevitel is fontos, lehetőleg víz formájában. remélem tudtam segíteni :)

L

2017. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Metionin ***** válasza:
100%
Próbáld ki a teafás szappant, hozzá egy mattító hidratáló krémet, a hajadra pedig a gyógynövényes samponokat.
2017. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
29%
Ki nem szarja le a zöld kezet?
2017. jún. 25. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A teafás szappan tényleg jó ötlet. Esetleg egy kis kamillateás lemosással is próbálkozhatsz. A hajadat ne mosd túl meleg vízzel és nyugodtan öblítsd le azt is teával (nem kell kimosni)!
2017. jún. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is nagyon csúnya volt az arcom, a bőrgyógyász segített, gyógyszert szedtem 1 hónapig, attól elmúlt, viszont a lemosót azóta is (már 5 hónapja) használom. Gyógyszertárban lehet venni, vény nélküli, kamillás arclemosó a neve. Ezt ott a gyógyszertárban keverik, általában szokott lenni. Eléggé csíp mikor felkenem, de aztán csak hűsít, meg lehet szokni. Nekem ez abszolót bevált, mióta használom nagyon szép a bőröm :)
2017. jún. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ameddig suli volt használtam sminket, hogy ne látszódjon annyira hogy milyen csúnya is az arcom, de így szünetben nem használok, mert nem szeretem sminkelni magam plusz a nagy melegben egy óra alatt lefolyik.


A teafás szappant még nem próbáltam..

Kamillás főzettel viszont kenegettem egy ideig, de nem csinált se jót se rosszat..

Próbálok minél több vizet inni, de nem mindig sikerül betartani.. :(

Az étkezésemre viszont odafigyelek..sosem eszem chipset, mogyorót, olajos magvakat, csokit, és üdítőt is egy hónapban maximum egyszer fogyasztok.

A teafás szappant viszont ki fogom próbálni!

2017. jún. 25. 17:22
 9/12 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász és kozmetikus
2017. jún. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ameddig benne vagy a korban ez ezzel jár. Csak ne használj össsze vissza mindent. Kell idő a dolgoknak míg kifejtik a hatásukat. A teafaolajos dolgokat én is ajánlom. És a himalayai sószappant. Csak folyamatosan kell használni.

Még nem fognak teljesen eltűnni mert fiatal vagy.

Szerintem majd akkor ilyedj meg ha 25 évesen is tele lesz az arcod sok ragyával. Mert az már lehet nagyobb gondokhoz vezethet.

2017. jún. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!