Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szolárium korhoz van kotve?

Mreyes kérdése:

Szolárium korhoz van kotve?

Figyelt kérdés
2017. júl. 1. 01:18
 1/10 anonim ***** válasza:
40%

Nem, hanem 90 alatti IQ-hoz.

Afölött tudja mindenki, hogy a szolárium ártalmas a bőrnek:


"Minden egyes szoláriumozással nő a bőrrák kialakulásának kockázata. Minél gyakrabban látogatja valaki a szoláriumot, annál több kárt okoz magának és annál nagyobb a bőrrák rizikója.

(...)

„Aki hetente egyszer jár szoláriumba, annál az illetőnél egy év alatt duplájára nő a rák kialakulásának kockázata.” – figyelmeztet Dr. Rüdiger Greinert, biofizikus kutató. „A rendszeres szoláriumlátogatók többsége hetente egy-két alaklommal jár barnulni. Aki 35 éves kora alatt rendszeresen jár szoláriumba, annál a malignus melanoma kockázata duplájára nő.”


A rákkockázat legmagasabb kategóriájába sorolták a nemzetközi szakértők a szoláriumot és az ultraviola sugárzás minden egyéb fajtáját. Hatását úgy jellemezték, hogy legalább olyan halálos, mint az arzén vagy a mustárgáz."


Bővebben: [link]

2017. júl. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem mellesleg még ráncosít is. 30 éves korodra, vagy akár fiatalabban is, majd idősebbnek akarsz kinézni?
2017. júl. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem ha te szolizni akarsz, menj nyugodtan :D Semmi bajod nem lesz par alkalomtol. Bar ha ilyen jo ido van inkabb fekudj ki a napra. 15 evesen en is volt hogy elmentem szoliba hogy a pattanasaim eltunjenek :D Nem ertem miert kell itt egybol borrakkal ijesztgetni.
2017. júl. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nincs, en 15 evesen kezdtem el es mar 3-4 alkalom utan nagyon szepen latszodik:)
2017. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
6%

#3: "Semmi bajod nem lesz par alkalomtol."


Nem sikerült elolvasni a fentieket? Minden egyes alkalommal nő a bőrrák kockázata. Az lesza bajod egy pár alkalomtól, hogy az életeddel játszol.


"Nem ertem miert kell itt egybol borrakkal ijesztgetni."


Te tényleg nem érted, ezért elmagyarázom. Ez nem "ijesztgetés", hanem TÉNY. A tény az egy olyan dolog, ami akkor is úgy van, ha megijedsz tőle, meg akkor is, ha nem ijedsz meg tőle. Akár hiszel a kis fejeddel benne, akár nem.

Orosz rulettet játszol a sejtjeid genetikai anyaga meg egy nagyenergiájú elektromágneses sugárforrás között,ahol a nyereség az, hogy egy darabig más lesz a bőröd színe, a kockázat meg egy különösen agresszív és halálos fajtája a ráknak.


Hú, de nehéz ennek fényében megfontolt, érett döntést hozni. Aztán egyeseknek mégsem sikerül.

2017. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Van egy ismerősöm, aki 34 évesen simán kinéz 40-50 évesnek is a sok szolitól. Meg van olyan ismerősöm is, aki a sok szolitól, nemcsak öregebbnek néz ki, hanem olyan, mint aki más etnikumhoz tartozik.
2017. júl. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Igen igen. Haromszor befekszik es borrakja lesz. Biztosan. Nem mindegy neked?:D Azt kerdezte korhoz van e kotve, nem azt hogy jatszik e az eletevel. Nem ertem miert kell mindig mindenbe belekotnie itt a sok okos embernek.
2017. júl. 1. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
15 évesen nem sok eszed van utolsó válaszoló. Fehér vagyok, még sincsenek pattanásaim, csak ritkán, amit a kémiai hámlasztásnak köszönhetek.
2017. júl. 2. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
59%
Azt meg még sem írtam, hogy nem csak ráncokat okoz, hanem májfoltokat is. Szóval pont a napozással vagy szoláriummal lesz valakinek "szép" foltos az arca. Jobb helyeken nem hiába vannak már betiltva a szoláriumok.
2017. júl. 2. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Te nem tudsz latom szoveget ertelmezni. 15 evesen fekudtem be azert hogy ne legyen a hatam pattis. Nem 15 vagyok most :D Es ne beszelj mar ilyen hulyesegeket. Ha annyira okos vagy, tudhatnad hogy mindenkinek mas a bore. Attol hogy neked nincs, masnak lehet. Es miutan koztudottan a pattanasokra nagyon jo a nap es a szoli, telen eleg nehezen fogok napozgatni. Jo lenne ha befejezned az okoskodast mert ez mar egyre szanalmasabb. mar nekem faj. Menj borgyogyasznak ha ennyire okoskodni szeretnel. Senki nem kerdezte a szolarium hatasait. Vagy indulj szolibetiltasi kampanyt csinalni. Orultunk, pa.
2017. júl. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!