Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, ha "nem bírja" a...

Mit tegyek, ha "nem bírja" a hajam a szárítást? Hővédőt régebben használtam, de csak szárította a hajamat és semmi hatása nem volt.

Figyelt kérdés
Dús, száraz, se nem egyenes, se nem göndör hajam van. Nem vasalom és nem is göndörítem. Ha magától szárad meg, akkor bolyhos és durva tapintású lesz, ráadásul kinézetre is borzalmas, szóval bármennyire is egészségesebb ez a fajta hajszárítás, nálam szinte kivitelezhetetlen. Ugyanez volt az eredmény hajszárító használatakor is. Pár hónapja úgy szárítom a hajam, hogy hálót rakok rá. Kicsit javult a helyzet, de a legtöbb probléma még így is megmaradt, és a háló sem a legjobb megoldás hosszútávra, ráadásul nem is mindig kivitelezhető.
2017. júl. 9. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad már hideg levegős hajszárítóval?
2017. júl. 11. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Úgy, hogy előtte meleget is fújtam, mert akkor nem száradt volna meg, ha csak hideg levegővel szárítom.
2017. júl. 11. 17:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Én általában rajta hagyom egy kicsit a törölközőt, majd előre hajtott fejjel, nem túl közelről, nem túl meleg levegővel, fésülés közben szárítom. 80 centis a hajam, de 10 perc alatt megvan így (a törölközős időt nem számítva) és elég szép még sokáig utána. Mondjuk nekem nem olyan durva, erre én regeneráló pakolásokat, balzsamokat használnék.
2017. júl. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én is mindig rajta hagyom a törölközőt, és már különböző hőfokon különböző távolságból is próbáltam, de akkor is ugyanaz lett az eredmény.
2017. júl. 11. 21:47
 5/6 anonim ***** válasza:

mosd vegyszermentes samponnal (sls, szilikon mentes - pl. alverde - dm, rossmann. balzsam is ez)

aztán csavard ki a vizet a hajadból, és törölközővel itasd fel a felesleget (ne dörzsöld, finoman nyomkodd)

aztán másik száraz törcsit tégy a fejedre, és végül hagyd, hogy magától száradjon (ha fázik a fejed búbja, akkor arra viszont kell a hajszárító, de csakis a tövére)

aztán éjjelre fogd össze, reggelre így sima lesz

ha nem áll sehogy még mindig jobb egy finom hajvasalás (gyenge hővel) és máris csillogóbb lesz.


a hajnak nagyon árt a hő és a kemikália, a sprőd haj ezeket nem szereti. gondolj bele, a szilikonos anyagot beleégeted a hajszárítóval...

hővédő spray... van benne alkohol... valaki a patiját szárítja le vele... nem kell a hajadnak szárítás, felejtsd el a hővédőt is.

főleg felejtsd el az SLS-t (sodium laurith sulfate) - hideg zsíroldó...

ha lehet, hagyd magától megszáradni.

minél kevesebb macera, annál jobb a hajnak.

ritkább hajmosás is csak segít, inkább gumizd össze a hajad, ha nem bírod, heti 1x elég megmosni.


nekem is se nem egyenes, se nem göndör a hajam, ráadásul száraz, és a vállamnál eltörik, tehát csak egy bizonyos fazon mellett néz ki egészségesnek a hajam.

már elfogadtam így, évek óta ilyen, nem vágyom mesteri frizurákra, mert attól csak rosszabb lesz, még csak nem is festem inkább (szerencsére nem is őszülök így negyven felé) :) :)

az adottságához képest tök szép a hajam, nem száll, nem olyan, mint mátyás királyé ... :)

nem is lesz olyan, mint KimKardashian-é vagy Beyonce-jé, de kevés is, vékonyszálú is, de mégis szép évek óta, mióta kizártam minden "gyepálást" az életemből.


én amúgy vasalom, de heti 1x mosom, és magától szárad (max. télen a törölközőszáraz hajam tövét szárítom meg)

ha nagyon száll, 100%-os argánolajjal átsimogatom a végét vasalás után. vasalás nélkül nem kell szerencsére, akkor hajcsattokkal teszem "kedvessé" a formát.

sose lesz trendi, de nem érdekel. legalább csillog és egészséges hatása van

2017. júl. 12. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, de ha úgy van hogy muszáj hajszárítóhoz nyúlnom, mindegy hogy milyen a gép?
2017. júl. 12. 16:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!