Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi okozhat pattanásokat a...

Mi okozhat pattanásokat a fejbőrön?

Figyelt kérdés
a hajam tövével már szerintem egy éve, vagy több, nem érintkezett festék, hiába cserélgetem a samponokat, nem az üti ki, de már megőrülök tőle, hogy vagy amikor csak mitaszer szerű, van mikor rendes gyulladt pattanások jönnek ki a fejbőrömre. elég kellemetlen, mert amiatt mindig piszkálom a hajam, fejem, viszket, sebes lesz, stb... voltam bőrgyógyásznál, antibiotikumot írt fel, de abből én inkább nem kérek... valaki? :/
2017. júl. 27. 15:49
 1/7 anonim válasza:

Hagyd egy kicsit megnyugodni a fajbőröd legközelebb amikor megmosod csak sima vízzel most meg és nagyon finoman az ujjbegyeiddel hogy ne dért fel.És próbálj meg kevesebbet fésülködni mert azzal is felsérted a pattanásokat és ne vakard.Ezt csinált 1-2 hétig.Ha nem lesz jobb akkor van egy BIODERMA ATODERM INTENZÍV NYUGTATÓ BŐRÁPOLÓ BALZSAM ( [link] nevű termék csak az a baj hogy ebből a legkisebb kiszerelés is 4000Ft-ba kerül de nagyon jó és nem csak balzsamként lehet használni hanem: tusfürdő; testápoló; sampon és én a számra is mindig ezt kenem ha ki van száradva vagy széthabartam.Egyszer öcsémnek írták fel ezt egy borgyógyász mert születése óta nagyon érzékeny a bőrre és az összes sampontól, balzsamtól; tusfürdő irritációt okoz a bőrén és tele lesz piros pöttyökkel meg allergiás tünetei vannak.Szóval ezt 99,9% hogy segít.De mondom először próbáld meg amit a válaszom elején írtam, lenyugtatni a fejbőröd ja és még valami akár 1-2 naponta is megmoshatod a hajad sima vizel hogy még jobban csüccsenteni lehessen a bacilusok számát és a gyulladást de tényleg csak nagyon óvatosan érj a fejbőrödhöz.

Ui.: jobbulást, remélem elmúlik.

2017. júl. 28. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm!
2017. júl. 28. 20:00
 3/7 anonim válasza:
Na hogy áll?Milyen a fejbőröd?Javult?
2017. aug. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
próbálom kevesebbet mosni, nem piszkálni, meg mikor nem muszáj nem samponozom. most éppen el-el tünedeznek, de mindig vannak időszakok mikor helyrejön, aztán nagyon bedurvul az egész. szerintem majd megpróbálkozom azzal a samponnal
2017. aug. 7. 16:38
 5/7 anonim válasza:
Amúgy lehet hogy valamire allergiás vagy és azért jönnek elő.
2017. aug. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Mi lett végül?
2018. okt. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Valamennyire csillapodott a dolog, de még mindig jönnek elő pattanasok. Volt egy agyagos sampon ami sokáig helyretette de most már azt sem bírja a bőröm
2018. okt. 30. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!