Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha folyamatosan vakarom a...

Ha folyamatosan vakarom a fejbőröm, és emiatt picit felsértem, akkor a hajfesték irritálhatja a felsértett területet annyira, hogy már-már égő érzést tapasztalok a fejbőrön?

Figyelt kérdés
Furcsa kérdés, de nem festettem hajat már fél éve, és most a jól bevált festékhez nyúltam, de nagyon égett tőle a fejbőröm, így nem bírtam sokáig fenthagyni. Létezik, hogy közben allergiás lettem, vagy csak felsértettem a viszketés miatti vakarással, és azt irritálja a festék? Soha nem tapasztaltam még ilyet, pedig kipróbáltam már néhány festéket az évek során. Még allergiám sem volt soha semmire, és ezért nagyon furcsa.
2017. máj. 27. 09:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, de csak abban a pontban irritálhatja annyira. Ha le kellett mosnod, akkor felteszem, az egész fejbőröd égett, az meg allergiás reakció. Létezik, hogy egyszer csak nem bírja a fejbőr a dolgot, de arra is gondolj, hogy talán a fejbőröd van rossz állapotban, és emiatt viszket - akár egy rossz sampon is kicsinálhatja.

Tehát elképzelhető, hogy allergia, de lehet, hogy csak a fejbőröd jelenlegi állapota miatt.

2017. máj. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most néztem a fejbőröm, és egyetlen egy ponton, ahol amúgy tényleg vakarni szoktam, most vörös, és a hajtövem fura tapintású, mintha össze lenne tapadva a hajam a nedvedző bőrtől. Ez bizony bőrgyógyász lesz... :(
2017. máj. 27. 11:31
 3/3 anonim válasza:
Mi lett végül? Nekem is hasonló van.
2018. okt. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!