Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epillátor vagy gyanta?

Epillátor vagy gyanta?

Figyelt kérdés
Az epillátort milyen gyakran kell használni, milyen "nagy" legyen a szőr?És téll nagyon fájdalmas, ha igen hogyan tudunk rajta enyhiteni? Vagy esetleg inkább gyantázzak?
2010. máj. 23. 14:55
 1/6 anonim ***** válasza:
szia! a legelső lábszörtelenítésnél epilátort használtam. nagyon fájt :D 6 óra alatt csináltam meg mindkettő lábszáramat :D nekem nagyon fájt, mert szálanként tépi ki, zokni volt a számban(természetesen tiszta), hogy elviseljem.. gyantát használok mostanában, nem a hideggyantát, hanem azt amit mikróban kell megmelegíteni, azt. nem fáj, hát, kicsit kellemetlen volt, eleinte nem tudtam lehúzni magamnak, szüleimet kértem meg hogy segítsenek, de ma már le tudom tépni magamnak is :) nem is fáj már. Úgyhogy én gyantapárti vagyok :) fontos hogy a maradék gyantadarabokat amik a lábadon maradtak, babaolajjal szedd le, masszírozd, dözsöld míg le nem jön. és gyantázás után kend be vmivel a lábadat, hogy ne legyen vörös, vmi nyugtató krémet használj. Borotvát sose használj, attól erősödik a szőr. Én szőrtelenítőkrémet is szoktam hazsnálni, ha nincs időm gyantázni, attól se erősödik. Ja a gyantától már alig van szőr a lábamon, pedig eddig kb 10x volt összesen :D
2010. máj. 23. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egyénfüggő.

Valaki erre, valaki arra esküdik, kinek mi vállt be.

Mind2nek megvan a maga előnye/hátránya.

Az epilátorral tovább tart mire leszeded a szőrt, de konkrétan ugyanúgy kiritkítja a szőrt, és nem 1 napig marad sima a lábad, na meg a fájdalom is eltűnik majd ha hozzászoksz.

A gyantánál is fáj, de gyorsabb, viszont a gyanta maradékot nehezen szeded le, és ha ruhára vagy vmire rámegy az nagyon édi lesz.


M-L17

2010. máj. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
és kb mennyi idő múlva kezdenek nőni újra a szőrszálak?
2010. máj. 23. 15:21
 4/6 anonim ***** válasza:
2-3 hétig
2010. máj. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eleinte max. 1 hétig volt "sima" a lábam, de mostanra már 2, 2 és fél hétig is az. Amúgy nekem fájni szokott (még most is), de legalább utána egy ideig ezzel sem kell törődnöm. Szóval hajrá!:)
2010. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

én még nem gyantáztam magam sehol és nincs is gyantám. epilátort használok, amitől ugyanúgy elkezd ritkulni, és utána csak behintőporozom ami lenyugtatja. igaz kicsit hosszabb ideig tart meg az elején könnyfakasztó főleg a vádlis részen ami elég gatya :D, de meglehet szokni :). na meg persze az legyen a lényeg hogy ne 5 centis legyen a szőr hanem kisebb mert akkor nem fáj annyira :). a gyantánál meg ugye a ráragadt cuccot kell leszedni.... szerintem próbáld ki mindkettőt(pont én mondom, aki nem is próbálta még ki a gyantát) aztán rájössz h melyik jobb :).

19/L*

2010. máj. 23. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!