Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Moshatok minden nap hajat a...

Moshatok minden nap hajat a "Himalaya gentle baby shampoo" - val (biosampon, SLS/SLES mentes)? Borzalmasan zsirosodik, és lelapul egy nap után.2 naponta mosom, de levágattam, és igy most még többet kivánom mosni.

Figyelt kérdés

2017. aug. 4. 16:45
 1/4 A kérdező kommentje:
Most a kulcs csontom fölé ér egy icipicit
2017. aug. 4. 16:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne mosd minden nap. Inkább szoktasd a kevesebb hajmosásra. Nézz frizurákat hogy kibírd a nehezebb napokat.
2017. aug. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kallos hai pro toxal mosom 1,5 éve, azóta az enyém jobb, valószímneg a hajfestés is segített


Amúgy 20 éve naponta mosom, nem hullott ki

2017. aug. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kérdésedre válaszolva: szerintem sok ember mossa minden nap a haját, de én nem tartom jó dolognak. Egyrészt (akármilyen kíméletes is) valamilyen kemikáliával folyamatosan cseszteted a hajhagymáidat, a fejbőröd idővel még több zsírt fog termelni, mert lemosod róla a "védőréteget" és folyamatosan azon lesz, hogy újratermelje. Másrészt a víz is szárítja a hajat, amire a zsír újratermelődése ugyanúgy beindul. a A bőr is így működik a mindennapi fürdéssel. Igazából a mindennapos fürdést sem tartom jó dolognak (nyilván ha leizzadsz vagy koszos leszel, meg kell tisztálkodj, de pl. én ha nem voltam semmi izzasztó helyen, én csak leöblítem magam vízzel, és a problémás területeket megmosom rendesen). Nem kerüli senki a társaságom, szóval szerintem nem is vagyok büdös, a bőrömet is kímélem, és nem is használok semmilyen testápolót, mert nem igényli a bőröm, elég neki a saját terméke. Valaki meg reggel és este is fürdik, szerintem halál feleslegesen, csak árt vele.


Száraz sampont próbáltad már? Alapból ad neki volument, jobban is lehet formázni, és ki lehet vele tolni a hajmosást. Egyrészt kevesebb időt is vesz igénybe, másrészt kíméled a hajad. Szerintem adj neki egy esélyt, aztán ha nem tetszik, még mindig moshatod minden nap, ha úgy tetszik.


Egyébként én nem rendes fújós, boltban kapható száraz sampont használok, hanem teljesen természetes otthon is megtalálható kukoricakeményítőt. Nekem ez vált be, és mivel nincs benne plusz adalékanyag, így nem is kell azon aggódni, hogy esetleg valami rosszat csinál a hajammal.

2017. aug. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!