Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az gáz, ha nem barnultam...

Az gáz, ha nem barnultam egész nyáron?

Figyelt kérdés
Júniusban voltunk osztálykiránduláson és ugye ott csak leégtem. De azóta nem voltam napon, és ez gáz? Vagy semmi baj nincs vele?

2017. aug. 11. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mondd mar meg, meg azok akik ilyen kerdest tesznek fel itt, miert lenne gaz?!?!
2017. aug. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Én pont leszarom.
2017. aug. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%

Nekem pont az a bajom, hogy barnultam, pedig hektoliternyi naptejet elhasználtam, mégse védett meg. A barnulás ugyanis már annak a jele, hogy károsodott a bőr a Naptól...


Hoppá!

2017. aug. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó! Attól hogy bekened magad naptejjel ugyan úgy lebarnulsz. A naptej a leégést akadályozza meg, nem a barnulást...


Egyébként nem gond ha nem barnultál nyáron.

2017. aug. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%

A barnulás annak a jele, hogy károsodott a bőr?

Gratulálok... :D

S

A barnulás szimplán annak a jele, hogy az UV sugarak hatására a melanocytáid elkezdtek melanint termelni, hogy védjék a bőr többi alkotóját a napkárosodástól. Tehát amíg barnulsz (már ha tudsz), addig a szervezeted kapacitása lépést tud tartani a nap károsító hatásával szemben.


Amúgy miért lenne gond, ha nem barnultál? Bár a D-vitamin termelés matt fontos lenne a napfény, szóval alternatív megoldásként szedned kellene D-vitamint.

Amúgy ha mész még napra, alaposan kend be magad naptejjel!

2017. aug. 11. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

# 3/5


Te jóó ég XD

2017. aug. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!