Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mivel kezelhetném még a fül...

Mivel kezelhetném még a fül piercingem?

Figyelt kérdés
Tegnap délután csináltattam egy helix piercinget az egyik fülembe. Otthon kamillateával borogattam, majd este bekentem a krémmel, amit adtak a szalonban. Tegnap még fájt egy kicsit, ma már egyáltalán nem érzem, viszont egy picit véresen nedvedzik. Ez normális? Még van valami amivel kezelhetném? Gondoltam veszek Betadine-t meg Tetran kenőcsöt.

2017. aug. 22. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Tetran kenőcs jó lesz, csak vékonyan kend. Nekem az orrpiercingemre nőtt vadhús és 3 nap alatt rendbe hozta.
2017. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%os gyógyszertári alkohol, lehet, h egy picit csípni fog, de fertőtleníti és a szövetroncsoló hatása megakadályozza, h vadhús nőjön:)
2017. aug. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Tegnap előtt csináltattad, a gyógyulási ideje a legoptimálisabb esetben is 3-4 hónap. Bizony, lesz vele elég sok macera. Gyulladások, vadhús, stb.

Az, hogy nem érzed, normális, és a véres nedvedzés is. Bár általában fájni szokott.

Normális esetben Octenisept folyadékkal érdemes kezelni, napi szinten 4-5 alkalommal. Persze érdemes betartani egy rakat dolgot és mellé még megfogadni egy csomó többit.

Betadine folyadék szintén jó rá, viszont a krémek, gélek, kenőcsök és hasonló állagú szerek nem.

Ide gyakorira is már számos sok alkalommal megírtam, hogy miért nem jó. A hatóanyag hamar eltűnik, a hordozóanyag viszont nem, amibe viszont előszeretettel ragad bele minden kellemetlen.

A Tetran egy jó kenőcs, viszont testékszerekhez nem. Legalábbis a frissen szúrtakhoz nem jó. Vadhús ellen hidrogén-peroxid oldat.


Mit tarts be?

Ápold napi 4-5x, előtte moss kezet alaposan, és használj tiszta fültisztító pálcikát a kezeléshez. Azon kívül az ékszer környékét és az ékszert ne érje vegyi anyag, kozmetikai termék (hajlakk, hab, zselé, festék, smink, és igen, lehetőleg sampon se!), amennyiben mégis kerülne rá, azt minél előbb, tiszta vízzel le kell mosni.

Lehetőleg kerüld az ékszer és környékének piszkálását, fizikai sérelmeit. Ne cseréld ki a gyógyulási idő alatt. Kapcsos ékszernél ne legyen túl szoros, illetve vigyázz, a hajad ne tekeredjen rá a végére.

Szoli, strand, uszoda, napozás 2 hónapig kizárva (gőzfürdő, szauna és minden más hasonló, kiáztató tevékenység is), utána is csak elővigyázatosan.

Az ékszer célszerű normális, tiszta szalonban szúratni, lehetőleg titán száras barbell ékszerrel.

Nem tudom, hogy milyen "krémet" adtak neked, de inkább felejtsd el.

A kamilla tea nem rossz, viszont jelen esetben a borogatás, csak feláztatja a friss sebet, ami nem túl jó, így inkább ne tedd.

Octenisept oldatot parikában, orvos-gyógyászati szaküzletben tudsz venni, vagy rendelni. (Schülke gyártja.)

2017. aug. 23. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a tanácsokat, már vettem Octeniseptet
2017. aug. 23. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!