Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért vagyok még 18 évesen...

Miért vagyok még 18 évesen pattanásos?

Figyelt kérdés
Tele van vele a fejem,a mellkasom és a vállam. Rengeteg apró pötty. Fogamzásgátló jó lehet rá? Nagyon kevés önbizalmam van emiatt. Amikor látok egy szépbőrű lányt, teljesen elmegy a kedvem az élettől. Nagyon elegem van. :(

2017. szept. 1. 21:24
 1/9 anonim ***** válasza:

Vagy a táplálkozásod miatt, vagy a hormonok miatt lehet ilyen.

Menj el bőrdokihoz, ő tud biztosabbat mondani.

2017. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Bőrgyógyász
2017. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Voltam már bőrgyógyásznál, egyik kencefice sem vált be. Szerintetek (csak a pattanàsok miatt) szedjek fogamzásgátlót? Vagy azzal inkább csak ártok magamnak?
2017. szept. 1. 21:47
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem hormon probléma lehet.

Speciális vérvételből meg tudják nézni esetleg.

Gyógyszert nem ajánlom, nekem egy nőgyógyászati problémára írták fel és nagyon erős aurás migrént okozott, és majd 2 év múltán se állt vissza ciklusom pedig csak 3 hónapig szedtem.

2017. szept. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

NAGYON sok oka lehet ennek.

Stressz, izzadás, életmód, kevés víz.

2017. szept. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én a pattanások miatt (is) kezdtem el fogamzásgátlót szedni. Nekem bejött, a bőröm szebb lett tőle, pattik elmúltak. De! Ez sajnos csak ideiglenes megoldás. Két évig szedtem, most hagytam abba, mert nem akartam tovább mérgezni magam, és nagyon sok patti kijött :/ Utánanézte neten, és ez egy nagyon gyakori probléma, h fogamzásgátló abbahagyása után pattanások jönnek ki, még olyannál is, aki amúgy előtte nem volt problémás a bőre. Én egyelőre itthon kúrálgatom magam, de tervezek bőrgyógyászhoz menni, gondolom antibiotikumot fog felírni, aztán majd meglátjuk hogy mennyire segít... Tisztítsd rendszeresen az arcod, de ne túl sokszor, reggel/este bőven elég zsíros bőrre való arclemosót használnod. Szerintem ne kenj rá ezer dolgot, kerüld az alkoholtartalmú krémeket, tonikokat, mert szárítanak. A pattanásokon segít pl teafaolajos ecsetelés, lehet kapni drogériában Vermix Forte rázókeveréket (ezt is csak a pattira tedd mert szárító hatású) aztán ilyen házi praktikák, mint pl paradicsom (én úgy szoktam, h éjszakára egy kis szelet parit ráragtapaszozok a pattira és úgy hagyom... :D szerintem hatásos!), aloe vera gél. Zöld agyagos pakolás is szuper, bioboltban lehet kapni zöld agyagot. Csak egy kanálnyit összekeversz egy kis vízzel, aztán felkened a problémás területre. De kb csak 10 percig hagyd fent, mert ez is szárít, nekem kipirul tőle a bőröm ha túl sokáig hagyom fent. Amúgy éjszakára zöld agyagos pakolást is szoktam tenni egy egy pattira, leszárítja ez is. Aztán a fényvédelem is nagyon fontos, főleg nyáron, de egész évben, érdemes SPF50 (vagy legalább 30) napvédőt használni, mert a pattik nyoma nap hatására nehezebben tűnik el (bebarnulhat, stb.) Szóval erre is vigyázz.Persze ezek ilyen külsőleges kezelések, de azért segítenek. Mondom, én is tervezek bőrgyógyászhoz, kozmetikushoz látogatni. Remélem segítettem!
2017. szept. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú választ😊😊😊
2017. szept. 5. 22:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Saját tapasztalat:


Bőrgyógyász felírt egy krémet, ami semmit sem hatott, viszont az arctisztítót ajánlom, gyógyszertárban kapható BIODERM márkájú. Nekem zsíros eléggé a bőröm, ez tökéletes rá, 3hónapig elég a 200ml-s, kicsit drága, de ha 3hónapra nézed, úgy egyáltalán nem az.


Ezután elmentem egy teljeskörű kivizsgálásra, ahol kiderül semmi bajom.


Írattam fel fogamzásgátlót, amitől szebb lett az arcom, de olyan étvágyam volt, hogy felszedtem 5hónap alatt 6kg-t. Tehát nem érdemes.


Góckutatást elkezdtem, az első állomás a nőgyógyász volt, ahol minden rendben találtak. Elmentem füll-orr-gégészetre, magánorvoshoz.. Vettek le mintát, és 2hét múlva közölte az orvos, hogy ír fel antibiotikumot, mert több baci van a torkomban, mint kellene. ( mindenkiben benne van, de nálam nagyobb mennyiségben )

Az antibiotikum bevétel után, 1,5hét után egyáltalán nem alakultak ki pattanások az arcomon, és kezdett helyrejönni az arcom is Természetesen kozmetikushoz is járok, ami eltünteti a hegeket.


Nagyon sok krémet, arctisztítót, és más kozmetikumot vásároltam, feleslegesen. Ezt a pénzt költhettem volna egyből orvosra, még mielőtt magamat gyógyítgatom.


Ajánlom, hogy menj el fogorvoshoz,nőgyógyászhoz, és füll-orr-gégészetre. Lehetőleg magánúton, mert sztk-ban számba sem vesznek... Legalábbis, ahol én lakom, ott nem. Robotmunka van.


Én 25éves vagyok, még is előjönnek rajtam is.. átérzem a helyzetedet, én 2évig ezzel éltem.


Kitartást!

2017. szept. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Én 6 éve élek ezzel :D

Köszönöm a válaszodat,megfogadom a tanácsot!😊

2017. szept. 7. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!