Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi válik be tényleg pattanásra?

Mi válik be tényleg pattanásra?

Figyelt kérdés
Sok mindent próbáltam már. Szinte semmi sem használt. Várok tippeket akár otthoni akár más dolgokra.
2017. szept. 27. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyász és kozmetikus
2017. szept. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Teafaolaj
2017. szept. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Teafaolajat próbáltam. 1-2-t leszárít és kb ennyi
2017. szept. 28. 08:26
 4/5 anonim ***** válasza:

A teafa olaj nekem nem működött.. és főleg hígítatlanul kimondottan büdös.

Sajnos nagyon nehéz a pattanásos bőrrel tudom mert magam is az voltam, most olyan sima a bőröm h kérdezgetik h mit használok.

bőrápolás amit ajánlhatok:

alapos tisztítás jó arctisztító géppel(foreo "dupe-ok" vagy calrisonic), ami elérhető:

[link]

jó magam a foreo hamisítványra esküszöm, az ebayről rendeltem, de nekem már nincs pattanásom csak mitesszerem s azt bizony csökkenti..

hallomásból tudom h ez a termék is kiváló, persze nagyon drága: [link]

jó arcmaszkok amik tisztítanak(niod termékei, tőzeg , agyag, holttengeri pakolások,ezeket herbálnetről is tudod rendelni)egyre figyelj legyen természetes és parfümmentes.

hegekre: dermastamp, hosszútávra gondolkodva tényleg jó évi 6-7x alkalmazva szépen tölti fel a hegeket és a bőrt egyenletesebbé teszi, ránctalanná, a pólusokat szűkíti(erre én "electric derma pent" használok, ebay)

arcszauna heti 1x..10 perc simán aztán 10 perc olajjal(oliva ami nekem jó)utána megint 10 perc sima..na az kitisztít az biztos, de kihoz minden a bőrben rejtőző problémát első pár használat után, rémálom sokaknak akik nagyon pattanásosak, sajnos ezért hagyják abba.

Jók a retinolos krémek és a csipkebogyó olaj(estére, az is hámlaszt kicsit leviszi a pirosságot és van benne természetes retinol)

Retinolos szérumokat a deciemtől (niod, the ordenary) ajánlok venni, én a granaktív niodot rendeltem meg, az állítólag nem hámlaszt, nekem az ugyanis már nem kell.

Hatalmas plusz csak! ajánlják a niod rézpeptides szérumát is, nem tudom mennyire használ mert nagyon drága és nem rendeltem..ez amolyan kirívó a többi közül mert egy elég új hatóanyag(illetve nem új de nagyon instabil volt régebben ezért nem használták), több márka is elkezdte a szérumaiba csempészni

[link]


ha sminkelsz vagy fényvédőzöl akikor "kettős arctisztítás", először egy hidrofil olaj/krém (japán vagy d-kóreai parfümmentes):

[link]

[link] a termék már van hab olaj kiadásban is..szóval hablemosó és olaj keresztezése

tisztítás után sima gél/hab, ez kitisztít mindent a bőrről..plusz én "makeup eraser"rel törlöm le a bőröm, kínából rendelve 250 ft-ért darabját, nagyon jók..ez amolyan pihe-puha mikroszálas kendő, tehát nem fog dörzsölni mint amit itthon kapni!

Csak olyan krémet, tisztítót használj ami parfüm mentes ugyanis az tapasztalatból tudom sajnos allergizál és előhozhatja a pattanásokat.


Plusz napi fényvédő ami nem zsíros és nincs tele alkohollal. biodermák jók vagy niod(de az baromi drága és szilikonos)


Étkezés nagyon fontos de gondolom ezt te is tudod..esetleg amit ajánlhatok:

sok víz-tudom lerágott csont, de a valóságban már a fiatalok is kevés vizet fogyasztanak, sok üdítő, tea, kávé pedig egyenesen vízhajtó hatású. Letölthető pdf ingyenes könyv: tested vízért kiállt..olvasd el és add tovább akinek csak tudod, a víz az egy olcsó csodaszer. Én szűrt vizet(egyszerű kancsós)iszom só vissza pótlással(természetes higany mentes só)

jó omega 3 olaj(chia olaj!!, lenmag borágó olaj)a bőr olajosságára van jó hatással

méregtelnítés teákkal, nehézfém méregtelenítés chlorelle vagy [link]

ragadós vagy közönséges galaj tea erősen lefőzve éhgyomorra

almaecet kapszula sok vízzel, hallomásból tudom csak h használ

sörélesztőt is ajánlanám de az amolyan vagy használ vagy nem kategória, nekem nem használt, csak a körmöm erősödött tőle, meg a hajam..bőrre barátnőmnek viszont bevált, szóval??

amit mindig ajánlanak az a szilicium dioxidos, silicate, szilícium, kovaföld hatóanyagokat nem ajánlom állítólak újabb kutatások szerint lerakódnak a testben és nagyon kártékonyak, még a természetes zsurlóban található szilicium is ..nézz utána..

a másik amit ajánlanak az a citromos víz, nekem nem vált be de sokaknak igen..reggel szokták inni, de nem vagyok meggyőződve h nem a félliter víz a felelős a hatásért..este általában fél liter vizet veszt a szervezet csak kipárolgás és légzés által..és inkább esti órákban idd, mivel kutatások bizonyítják h van benne agy hatóanyag ami hajlamosítja a bőrt az uv károsodásra. ha fényérzékeny bőröd van kerüld a reggeli használatot!plusz ha nem bio citromot használsz akkor egy kis növényvédő szert is [link]

és ha már citrom akkor inkább vegyél sima l-aszkorbinsav port(500ft körül) tedd a félliter vizedbe és édesítsd mézzel vagy gyömbéres mézzel(reszelt gyömbér plusz méz)..lehet többet használ..

Tejtermékeket hanyagold..kivéve a kefirt vagy kaukázusi kefirt, melyet legjobb ha otthon állítasz elő saját gombával..amire figyelned kell az az alkohol tartalom..én ugyan nem szoktam csinálni de az ismerősöm igen házi bio tejből..neki nagyon bevált a hasi panaszaira, bőrre nem biztos h jó de sokaknak összefügg az emésztésük és a bőrük állapota.

Tej ivása ellen igazából japán kutatóktól olvastam cikket ahol egyértelmű összefüggést taglalták bizonyos allergiák, pattanások és belsőszervi gyulladások és a tej fogyasztása között. Ismerősi körben is felfedeztek néhányan összefüggést így kezdetem el kutakodni anno..én már csak ritkán iszom tejet, ha tehetném és lenne profi jucerem akkor mandula, rizs és egyéb tejeket készítenék és azt innám..de nincs szóval..

Próbálj meditálni, ha ideges vagy akkor mély leszel légzéssel irányítsd ki a dühödet(akár el is képzelheted h kilélegzed magadból)..hülyén hangzik tudom de sokaknak a stressztől van csúnya bőrük..ez hatásos olcsó módszer.

A kutatásokat amit olvastam illetve cikkeket most hirtelen nem találom, főként a citrom vizeset..lehet később belinkelem..

hát körülbelül ennyi..sok lett remélem nem baj..komplex probléma, amit sajnos sokszor az orvostudomány sem tud kezelni hatékonyan, vagy adnak egy rahedli gyógyszert(hormon háztartásra ható), hámlasztó krémeket(uv károsodást növeli mivel elvékonyítja a bőrt)

Amúgy tudom h nagyon ajánlgatom a deciem termékeit, nem vagyok forgalmazó de tudnod kell h külföldön mostanság a legfelkapottabb márka mert hatékony kezeléseket kínál.

2017. okt. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
jah igen még valami a kefir témához..igazából a benne rejlő baktériumok azok amik kifejtik a jó hatásukat a bélben, de hasonló az ún. fermentált ételek mint a kimchi..keleten rengeteg fermentált ételt esznek, nyilván nem csak ezért de nagyon szép a bőrük..tőlük lehet tanulni..szóval ha van kedved fermentálj..
2017. okt. 1. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!