Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehet káros hatása annak, ha...

Lehet káros hatása annak, ha idősebb korosztálynak ajánlott arcápoló terméket használok?

Figyelt kérdés
Egy arckrém tetszett meg nagyon. Hozzám jutott egy ilyen kis "teszter" tubus, amit pár nap alatt elhasználtam. Szívesen meg is venném, de alapvetően 35-50 évesen ajánlják.(argán olajos éjszakai krém) Én 30 vagyok. Lehet ebből gond? Leginkább arra gondolok, hogy ha már most ezt használom, hozzászokik a bőröm, és esetleg amikor tényleg szükségem lesz rá, akkor már nem fog használni. Vagy ez hülyeség? Elnézést, ha hülye kérdés, de nem értek hozzá...
2017. szept. 29. 17:03
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem.

A bőr típusa nem kortól függ, ezért én pl totál h-lyeségnek találom az ilyen kor szerint behatárolt termékeket. Persze, nyilván idősebb nőknek általában a vízhiány meg a ráncok okoznak gondot, de az erre való termékek nem ártanak fiatalabbaknak se, ha normálisan használják, és nekik is vízhiányos bőrük van.

2017. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az argán olaj (pl.) ugyan annyira fog hidratálni most is, mint 10 év folyamatos használat után, nem tud hozzászokni a bőröd. Maximum kevésbé lesz látványos, mert most ugye jobb állapotban van, mint 10 év múlva lesz, de ez akkor sem lenne másképp, ha csak akkor kezdenéd el használni.


A kor szerinti beosztás tényleg hülyeség, a bőröd jelenlegi állapotához kellene igazítani az összetevőket, nem pedig a korodhoz.

Vehetsz tetszés szerinti krémeket, de akár bele is áshatnád magad egy picit a témába, hogy úgy nagyjából neked mire lenne szükséged, és az alapján keresni termékeket.


Noha a kor előrehaladtával tényleg egyre erősebb krémek szükségesek, nem most kell gyengébbet venni, hanem később erősebbet. :)

2017. okt. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzőekkel. Én már tizenéves korom óta foglalkozom a bőrömmel, beleértve a ráncokat is. Nagyon érzékeny, száraz, vízhiányos, szóval egyáltalán nem esek bele a korosztályom zsíros, pattanásos célközönségébe. Tápláld az arcod azzal, amit kíván és meghálálja. 20 vagyok, de 14-17 közöttinek tippelnek a legtöbben (tudom, ez egyelőre nem jelent sokat, de számomra pozitív megerősítés.)
2017. okt. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat 😄
2017. okt. 5. 19:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!