Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Volt már valakinek olyan erős...

Volt már valakinek olyan erős és hosszantartó hajhullása, hogy szinte a haja felét elvesztette? Mi okozhat ilyet?

Figyelt kérdés
Köszönöm előre is az olyan válaszokat hogy el kell menni orvoshoz stb, de már folyamatban van a kivizsgálás. Mindössze érdekelnének egyéni tapasztalatok.
2017. okt. 12. 13:18
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja igen, azt kifelejtettem hogy egyéb tünet nincs a hajhulláson kívül. A hajhullás diffúz, tehát nem foltokban hullik hanem egyenletesen ritkul az egész.
2017. okt. 12. 13:21
 2/5 anonim ***** válasza:

Hormonproblema

Gyulladas

Borbetegseg

Gocbetegseg

Rossz fog

Nogyogyaszati problema

Vitaminhiany

Verszegenyseg

Etkezesi zavarok

Stressz

Alvashiany

Gomba

Hajfestes

Allergia samponra/balzsamra/akarmire amit a hajadra kensz

Szokites

Ha le van egetve a hajad

Sok hajszaritas, sutes, csavaras, fonas, felkotes, konty, stb

Depresszio

...

Lehetne sorolni a vegtelensegig, igy latatlanban nem tudok mit mondani

2017. okt. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem is kértem látatlanban diagnózist :) csak azért írtam ki a kérdést, hogy hátha volt már valaki ilyen helyzetben mint én, és szivesen olvastam volna más történetét és hogy megoldódott-e végül a probléma.
2017. okt. 12. 14:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt három nagyobb műtétem, mind után jól kihullott a hajam. Aztán allergia miatt arcüreg gyulladásom (bakteriális), akkor is nagyon hullott.

A leggyakoribb ok valami lappangó fertőzés, gyulladás.

2017. okt. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt ilyen.


Alapból mindig dús és erős hajam volt. Eredetileg sötét barna, de már nagyon régóta festem, minden színűre, pár éve szőke. Nem roncsolta a festés, nem volt semmi baja, vigyáztam rá. És velem nem volt soha olyan, hogy ha beletúrtam a kezem a hajamba, akkor marad benne hajszál.


Először csak zuhanyzás közben éreztem, ahogy öblítettem a hajam, hogy mintha kevesebb lenne. Megkérdeztem Anyumat, tesómat, de gyakran látnak, nekik nem tűnt fel.


Ekkor hátközépig ért a hajam, és nevetséges, de először azt csináltam, hogy begöndörítettem hajvasalóval, hogy kevesebb tincs van-e, mint általában, és igen, gyorsabban lezajlott a göndörítés. Aztán észrevettem, hogy hajfestékből is marad. Nekem a tövére másfél doboz kellett, hulláskor egy dobozból maradt egy kicsi.


És ekkor volt az is, hogy ha csak végigsimítottam a hajam, maradt a kezemben pár szál. Ez nagyon megrémített. Először fogorvoshoz mentem, hátha gyulladás. Ott nem találtak semmit. Utána elmentem a bőrgyógyászhoz. Nekem is azt mondta, hogy diffúz (telogen effluvium - életemben nem írtam be ennyiszer valamit a google keresőbe), és hogy ez azt jelenti, hogy nem gyulladás.


Akkor elmentem háziorvoshoz vérvizsgálatra, ott azt mondták, vashiány. Szedtem a vasat fél évig, nem változott az eredmény. Közben elmentem gasztrora is, hátha nem tud felszívódni a vas valami miatt.


Most kb. 2 hónapja vettem észre, hogy nem hullik. Nem tudom, mitől nem változott semmim. De húzom, tépem, és egy szál nem marad a kezemben.


Gondoltam a stresszre is, de egész életemben szorongással kezeltek, és tavaly halt meg anyukám - igazából arra gondoltam, hogy mivel meghalt, már nincs mi miatt stresszelnem, mert nem lehet rosszabb.


De nem tudom, miért kezdődött el, vagy miért múlt el. De nagyon ijesztő volt. Én akkor levágattam rövidre, mert mindig úgy voltam vele, hogy nem érdekelt a hajam hossza, a dússága annál inkább. Sokra megyek egy maréknyi derékig érő hajjal.


És visszamentem lecsekkoltatni a bőrgyógyásszal, és mondta, hogy szépen nő vissza, látja a picike hajakat.

2017. okt. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!