Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek az ilyen hajhullás...

Mit tegyek az ilyen hajhullás ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Augusztus vége felé vettem észre, hogy hullik a hajam erősen, tincsekben konkrétan. Először arra gondoltam, hogy a fekete hajfesték okozza, összeroncsolta, amiért már 6 éve voltam fekete és terveztem is a megválást tőle abbahagytam a festést és vitaminos pakolással kezelem, plusz elég nagy mennyiséget le is vágtam a végéből. Kalcium pezsgőtablettát iszom, rendeltem hajhullást csökkentő sampont, hajpakolást. Élelmiszerboltban dolgozom, ahol folyton fel kell, hogy legyen fogva a hajam, igyekszem lazán fogni mostmár. De azt veszem észre, hogy nem jobb, hanem egyre csak rosszabb az egész. Reggeli fésülködéskör azt a hajmennyiséget ami kijött összefogom és konkrétan egy egész tincs! Nem letört, hanem egész hajszálak. És kezdem ezt már undorítónak érezni.

Vérvételen utoljára februárban voltam, az eredményem tökéletes lett. Vashiányom sincs, sőt az minimális egészséges értékkel magasabb volt.

El vagyok keseredve mit tegyek?

Mi okozhatja ezt?



2017. okt. 12. 14:06
 1/7 A kérdező kommentje:
Stresszelni sokat stresszelek mostanában, de a hajhullás még előtte kezdődött...
2017. okt. 12. 14:11
 2/7 anonim ***** válasza:
Nodoki, ful orr gegesz, fogorvos, borgyogyasz! Menj el mindenkepp ! Rossz fog, rossz mandula is okozhatja!
2017. okt. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nőgyógyásznál pénteken voltam más okból, rendszeresen előforduló hosszantartó mellfájdalom miatt, hétfőn kezdtem fogamzásgátlót szedni. Ha esetleg hormonprobléma az oka erre is vajon mennyit kell várjak, hogy segítsen? :( Mert már lassan eltelik 2 hónap, hogy ezt észrevettem, és csak idegesít ilyen hajmennyiségnél, hogy egy-egy ötlet után csak várom az eredményt, ami végül nem jön.

Köszönöm szépen a segítő választ!!!

2017. okt. 12. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:

Csinaltattal nogyogyaszati vervetelt is? Lehet ra kene nezni a hormonjaidra is. Ultrahangot csinalt a doki? Borgyogyasz tud vervetelt csinaltatni, nyom elemre meg vitaminhianyra, sot etelallergiara is.

Fogorvosnal csinaltass panorama rontgent, mert sokszor tunetmentes a baj, es egy rossz fog is lehet góc, amitol hullhat a hajad.

Fog. gatlot miota szeded?

2017. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nőgyógyászati vérvételt nem csináltattam, ezen a héten hétfőn kezdtem a tablettát szedni. Ultrahangot márciusban rákszűrésen csináltak. Bőrgyógyásznál nem voltam, fogorvost tervezem beiktatom a jövőhéten, a fogam ahogy bejött az ősz érzékenyek lettek a hűvösre, de nem minden nap tapasztalom és csak enyhén. Erre is Paradontax fogkrémet vettem. De lehetséges, hogy össze lehet kapcsolni a kettőt. A körmeim szépek egyelőre és nem érzékenyek.
2017. okt. 12. 16:37
 6/7 anonim ***** válasza:
Őszintén, mit vársz a nőgyógyásztól,ha nem csináltattál vérvételt? Hiszen abbol derülne ki a probléma. Plusz engem elkuldott amugyis vérvételre a fogamzásgátló miatt... ja ugye azt nem csak a mellfájdalomra szeded? Csak többször kiemelted hogy szeded, oké, de javitani nem hiszem hogy fog a hajhulláson és az egyéb panaszaidon.Egyébként az évszakváltás miatt nekem is erősen hullik minden ősszel. Én vasat és c-vitamint szedek, nekem ezek segitenek, pedig nincs semmilyen hiányom, úgyhogy egy probát megér :) A hajamra rozmaring olajat használok, azt a samponba keverem, és úgy mosom meg. Ettol jo sok kis babahajam nőtt.
2017. okt. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen hajhullást biztos valami lappangó gyulladás okoz. Keresni kell a gócot.

[link]

2017. okt. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!