Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek a pattanások ellen?

Mit tegyek a pattanások ellen?

Figyelt kérdés
Évek óta küzdök gyulladt aknés pattanásokkal. Több bőrgyógyásznál volt már, akik helyi kezelést ajánlottak, de ha abbahagytam a kezelést visszajöttek a pattanások. 19 évesen elkezdtem szedni fogamzásgátlót, egy darabig jobb lett és újra előjöttek, 3 féle gyógyszert próbáltam, és mert folyamatosan fájt tőlük a fejem végül abbahagytam a szedésüket. Tavaly novemberben, utána hetekkel később mintha kicserélték volna a bőrömet, sokkal szebb lett, de idén nyáron újra kezdőtött minden mitesszerek formájában, most ősszel valami hihetetlen módon súlyosbodott a helyzet. Nem tudom mi tevő lehetnék. Kérem aki tud segítsen. Írt fel bőrgyógyász már A vitamin kúrát is, de azt család tanácsára nem kezdtem el szedni... (Egy 24 elkeseredett nő)!

2017. nov. 13. 23:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Kozmetikusnál jártál már?
2017. nov. 14. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jártam, most járt le AZ Ilcsi AHA kúra, amit a hegek ellen csináltunk, illetve nagy kezelés... Nem tud segíteni ő sem, csak ilcsi krémekkel átmenetileg javítani a helyzetemen
2017. nov. 15. 22:05
 3/10 anonim ***** válasza:
Vérvételre elküldtek? Ha nem, akkor érdemes lenne elmenni illetve kivizsgáltatni nem-e vagy lisztérzékeny vagy allergiás bizonyos ételekre.
2017. nov. 16. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Étel allergia vizsgálaton még nem voltam, okozhatja az is? Gasztronóenterológust fel kell keresni vagy beutalóval is el lehet jutni?
2017. nov. 16. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:
Igen a helytelen a táplálkozás is okozhatja és az is ha valamire allergiás vagy. Gasztro dokihoz magánhoz menj el és kérj kivizsgálást ezekre. Aztán lehet nem ettől van, de én mindenképpen megnézetném.
2017. nov. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Keresek majd egy jó magán gasztroenterológust, aki érti a dolgát. Somogy illetve Zala megyében nem tudtok véletlenül ajánlani valakit? Azóta is írtak fel gyógyszert bőrgyógyászaton keresztül Dalacin ecsetelőt és ilyen babáknál használatos mosakodó gélt, mintha használna, de természetesen hetek múlva lesz látványosabb... Végre jó lenne leküzdeni a pattanásokat!!! :/
2017. nov. 22. 22:50
 7/10 anonim válasza:
Ugyan ezzel a problémával szenvedek. Voltam rengetek bőegyógyásznál, szedtem a sok gyógyszer de a mellékhatás miatt abba is hagytam, szedtem vitamonokat stb.. stb.. Egyik se segített sokat, 1 dolog volt ami nagyon bevállt. Furcsán fog hangzani, de a Sudocrem volt az. Hosszú távon folyamatosan kenegettem vele az arcomat tarkómat, és segített. Szerintem próbáld ki, hátha neked is segít.
2017. nov. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Alkalom adtán én is elő szoktam venni a sudocremet, sebeket gyorsan gyógyítja pl. A cink tartalma miatt szerintem. Egyébként belsőleg is most cink kúrán vagyok, de már annak sem látom hasznát. E vitamint is szedek hátha.
2017. dec. 3. 23:51
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem a laktóz intolerancia miatt jönnek ki olyan óriási gyulladt pattanásaim.... nem is pattanás, nem lehet kinyomni, csak borzalmasan fáj, óriási. Menj el kivizsgáltatni azt is. Nagyon szenvedtem vele.
2017. dec. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az igen :( nem egyszerű feladat kizárni az életedből, bár most én is kevesebb tej terméket fogyasztok, de nem tudom hogy attól e vagy az antibiotikumos ecsetelőtől lett jobb egy kicsit, szedek vitaminokat is ugyanúgy. Köszönöm a válaszokat! 😊️
2017. dec. 15. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!