Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért használnak sokan olyan...

Miért használnak sokan olyan terméket amiben sok a káros anyag?

Figyelt kérdés
Krémmánián a termékekhez oda van írva az összetevő lista, és 3-4 pirossal jelzett anyag is benne van ezekben. De több száz vélemény van róluk, hogy milyen jók. Miért nem használnak az emberek például Alverdés termékeket?
2017. nov. 21. 11:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%

Leirom a szemelyes tapasztalatom.

Nem sminkelek tul sokat, szempilla spiralt es szemoldok ceruzat hasznalok, ezeket se mindennap,igy tokeletesen megelegszek a 300/1000 Ft -os termekekkel, sose nezelodtem ennel dragabb kategoriakban.

Ugy tudom, az alverdes termekek nem 2 Ft-ba kerulnek,igy sose jutott eszembe, hogy beruhazzak egyre, mikor egy ceruza is boven eleg nekem egy evig. Minek legyen 2? Talan elfogy a mostani, kiprobalom, bar nem fogom miatta megvaltani a vilagot, biztos vagyok benne.

2017. nov. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az Alverdés termékek egyáltalán nem drágák, sőt..
2017. nov. 21. 11:32
 3/13 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Mindenki el tudja dönteni, mit használ, mi fér neki bele, mi nem. Van, akit nem érdekel, mi minden van benne, ha az jól működik. Nekem egyik alverdés cucc sem jött be, nem pigmentáltak, nem tartósak, nekem annyit nem ér meg a bio cucc, ha közben meg pénzkidobás, akkor inkább veszek olyat, amiben nagyon minimális irritáló anyag van olyan kis mennyiségben az inci végén, hogy semmi bajom nem lesz tőle, de rajtam marad egész nap és nem kell kínlódnom, hogy látszódjon is rajtam.
2017. nov. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem szoktam krémmánián böngészni, hogy vajon mi van abban, amit használok. Örülök, ha találok olyat, ami végre jó. És hogy jó-e, az nem függ az árától. Van, amiből olcsót használok, mert az vált be. Van, amiből drágát, de nem az ára, márkája miatt, egyszerűen csak az jó.

Egyszerűbb lenne, ha magára a termékre lenne ráírva, egyértelműen kiemelve, hogy milyen káros anyag van benne.

2017. nov. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%

a kérdésed első részével egyet értek - én sem értem, miért nem rettenti el az embereket a sok-sok piros pötty, a négy féle parabén, az alkohol alap, sokszor sajnos a babatermékekben is. viszont az alverdés cuccok koránt sem olyan jók, azokban is vannak csúnya összetevők - pl. a parfüm, amire hiába mondja azt a gyártó, hogy természetes illóolajok stb., de senki sem tudja rajtuk kívül, hogy mi kerül bele. eleve nem is értem, miért kell bio kozmetikumba illat... a másik csúnyaság az alkohol, ami nincs pirossal jelölve Krémmánián, de nagyon szárít, nekem abszolút feketelistás egy olyan termék, amiben alcohol denat. van, az alverdés cuccokban pedig van. szúrópróbaszerűen megnéztem még pár terméküket, és akadnak azért piros pöttyök a parfümön kívül. a minőségük sem olyan jó az alverdés cuccoknak, az Essence egy megfizethetőbb és jobb márka.

hogy a kérdésedre is válaszoljak: van, akinek ez nem szempont, és a már bevált termékeket nem cseréli le szebb összetevősökre, van, aki nem is tudja, mit jelentenek ezek a dolgok és biztos sok olyan is akad, akinek a bio kozmetikumok nem annyira felelnek meg, mert nem habzanak annyira, kevésbé pigemntáltak és tartósak stb. ráadásul jó minőségű bio kozmetikumot drágábban tudsz venni, sok embernek pedig fontos szempont vásárláskor a pénz, inkább nem költ annyit egy bio cuccra, hanem használja a pár száz forintos terméket, ami bevált neki és nem irritálta.

2017. nov. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha te azt gondolod, hogy a pirossal jelzett összetevők egészségre káros anyagokat jelentenek, akkor óriási tévedésben élsz. Az mindössze egy megbecsült kockázati szintet jelöl, kockázat alatt pedig jellemzően allergiás vagy irritációs kockázatot kell érteni. A kettő pedig nagyon nem ugyanaz. Nézzük csak a leggyakoribb összetevőt (ami egyébként sok Alverde termékben is megtalálható): Parfum / Fragrance. Ez az összes illatanyagot magában foglalja úgy ánblokk. Besorolták magas kockázati faktorba, holott illatanyagból is van ezer féle, mindegyik különböző összetételű és eredetű. Szóval ha ez az összetevő fel van tüntetve, azzal kb nem mondtak róla semmit. De besorolták piros kategóriába, mondván "ki tudja".

Vagy például a lyral nevű. "Az ekcémás betegek 2-3 százalékánál okoz allergiás reakciókat". Azaz ha nem vagy ekcémás, semmi bajod nem lesz tőle, de ha az vagy, akkor sem biztos. De be van sorolva pirosba. De pl. pirosat kapott a tölgyfazuzmó-kivonat is, ami csak mellékesen jegyzem meg, hogy gyógynövényként is használt.

Tehát nem, nem azt jelenti a piros jelzés, hogy most az fú, de rossz, meg káros. Hanem azt, hogy fennáll a kockázata, hogy bizonyos esetekben, bizonyos személyeknél lehet, hogy irritáló, vagy allergiás reakciót vált ki. Tudod, olyan ez, mint az élelmiszereken a figyelmeztető felirat, hogy mogyorót / laktózt / glutént / stb tartalmaz. Ha nem vagy rá allergiás, semmi bajod nem lesz tőle.

2017. nov. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%

#5: " az alkohol alap"

És az alkohol épp, hogy zöld jelzést kapott. :) Csak zárójeles megjegyzés.

2017. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem azt jelzi a piros pötty, hogy káros. Utána kell (kéne) nézni, hogy az micsoda, van-e rád nézve bármilyen kockázata, és az alapján dönteni. Nem csak agy nélkül rávágni, hogy hőőő itt piros pötty van, akkor az rossz.
2017. nov. 21. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7-es válaszolónak: olvasd tovább kérlek a hozzászólásomat, két sorral lentebb írtam, igazán nem volt értelme belekötni:

"a másik csúnyaság az alkohol, ami nincs pirossal jelölve Krémmánián" - csak zárójeles megjegyzés.

én tisztában vagyok azzal, hogy a piros és narancssárga pöttyök kockázati tényezőt jelentenek, de nekem egyben ekcémás és nagyon érzékeny a bőröm,hormonproblémám is van, ezért kerülöm az illatokat, parabéneket, SLS-t, alkoholt, ami egyébként is szárítja a bőrödet, így egyáltalán nem szerencsés összetevő senkinek sem. az illatanyagok pedig azért pirosak, mert nem kell a gyártónak feltüntetnie külön, hogy miből keverte az illatot, lehet az természetes illóolaj és káros, irritáló vegyszer is VISZONT természetes illóolajok között is vannak olyanok, amelyek eléggé irritálnak, de a piros pötty inkább azért van, mert fogalmunk sincs, mi van az illatanyagban, amit a gyártó a termékbe tett.

abban viszont szerintem megegyezhetünk, hogy babáknak, érzékeny bőrűeknek való termékekbe teljesen felesleges parfümöt, alkoholt rakni... te rákennéd a babádra? én biztosan nem. és sajnos tapasztalatból tudom, hogy nagyon nehéz feladat szép összetevős termékeket találni babakozmetikumok és érzékeny bőrűeknek való kozmetikumok között.

5-ös válaszoló voltam

2017. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg ha már itt tartunk az alverdés cuccok szinte mind tele vannak nyomva illatanyaggal. Nekem annyira érzékeny a bőröm hogy ha az van benne már nem vehetem meg. Érdekes módon a Baleának sikerült olyan arclemosót, tonikot meg krémet gyártani amibe nincs, ami szerintem az alverdének natúrkozmetikum lévén alap dolog kéne hogy legyen.
2017. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!