Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudnátok javasolni, ha...

Mit tudnátok javasolni, ha valakinek brutálisan száraz a homloka es a orrtő csatlakozás környéki részek?

Figyelt kérdés
Sehol máshol nem jelentkezik csak ott. Főleg fürdés után, és nagyon durván hámlik a bőr. Ilyen olyan kenőcsök segítenek, de folyamatosan kell használnom őket. Nem kezelési tanácsokat várnék, hanem megszüntetni szeretném.

2017. dec. 9. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem száraz, hanem úgynevezett korpás seborreas bőröd van. Ez a zsíros bőrtípus egyik változata, ami vízhiánnyal együtt jár, ezért gondolják sokan, hogy az ilyen bőr száraz. Hideg időben még jobban fokozódik a problémád, főleg, ha nem használsz megfelelő hidratáló krémet.


A helyes kezelése a bőrödnek:


– Arctisztító gél vagy arctej, ami normál/zsíros bőrre való. Reggel és este is alaposan mosd le az arcod. Majd tonizálj. Amíg a hámlások el nem múlnak, addig használj olyan tonikot, amelyikben nincs alkohol. Ez a lépés nagyon fontos, mert ezzel a módszerrel rengeteg nedvesség jut a bőrödbe.


– Nappalra és éjszakára is használj hidratáló krémet, a szemed köré egy szemránckrémet, ha szükséged van rá.


– Kezdj el egy hámlasztó kúrát. Ezt csinálhatod szemcsés vagy peelinges bőrradírral is, mégpedig úgy, hogy az első héten 2-szer radírozd le a bőröd, majd utána hetente vagy 5 naponta egyszer.

2017. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszi a részletes leírást, a diagnózis kiegészítésed is helytálló (hidegben fokozódik). Ez a kezelési módszer férfiak esetén is? :) Csak, mert ilyen szintű kúrát látva (tonikok, arctej, hidratáló krém stb.) durvább készletem lesz, mint az asszonynak.
2017. dec. 9. 13:52
 3/3 anonim válasza:
Seborrah dermatitis. Azaz seborras borgyulladas. En ugy tudom nem lehet gyogyitani. Csak a tuneteket javitani. Nekem ugyanez van. Jartam mar vagy 3 borgyogyasznal. Kaptam 10 fele kenocsot, egyik se ert semmit. Kicsit utana olvastam es nekem ami bevalt. Reggel zuhanyzas utan arctonik, de olyan ami nem szaritja nagyon a borodet. Plusz La Roche Kerium DS kenocs. Ez bejott. Neha meg mindig elojon a hamlas es a piros folt de a kremtol 1-2 nap alatt elmulik.
2017. dec. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!