Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miit csináljak a korpásodásom...

Miit csináljak a korpásodásom ellen?

Figyelt kérdés

Probálkoztam többféle korpásodás elleni samponnal (head & shoulders, férfi samponok reméltem h a férfiaknak gyártottak majd hatásosabbak lesznek..) de semmi változás. Annyira zsírosodik emiatt a hajam, h két naponta kell mosnom, mert két nap múlva már zsíros a hajam teteje.

Nincs valamilyen módszer rá vagy vmilyen termék, amivel van személyes tapasztalatotok?

18/l



2017. dec. 20. 21:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Olvastam az interneten, hogy a korpásodás elleni samponok közül a Lidl saját márkás Cien korpásodás elleni samponja a legjobb. Esetleg fodrásszal kellene mosatni, mert ők jobban áttudják dörzsölni a fejbőrt és tovább tiszta marad a hajad.

Remélem tudtam segíteni.

2017. dec. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Probálgatni kell, h neked melyik válik be. Sajna nincs jo recept. Még a teafaolajat probáld meg, az gombaölö is. Mivel a korpa a gombátol van.
2017. dec. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Nizoral sampon vált be nálam. Ez gyógyszeres és elég drága, kúraszerűen kell használni 1 hónapig, de a változás már kb. egy hét után megjelenik.

Persze ez csak abban az esetben használ, ha "száraz" korpád van, ami fehér és nem ragad a hajadba. Azt hiszem ez jelenti a gombás fertőzést, de nem akarok hülyeséget írni, olvass utána.

Ha sárga és ragadós a korpád, akkor másféle sampon kell, mert az másféle fertőzés/betegség.

Sajnos elég bonyolult és egyedi dolog ez az egész.

2017. dec. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én próbáltam teafaolajat csepegtetni a samponba, rajta hagytam 20 percig majd lemostam. Egész jó volt, bár az olaj kicsit szárított és több balzsam kellett a hajamra. Nekem ezzel az volt a bajom, hogy ezer ft körül van a pici üvegcse és nagyon hamar elfogyott. Illetve, ha nem hagytam rajta a sampont, csak gyorsan lemostam már nem volt hatásos.

A másik a szulfokol kátrányos kènsampon. Ez bevált, csak szintén rajta kell hagyni, hogy jól hasson. Ez meg brutálisan szárította a hajam.

De állítólag van gyógyszertári sampon is és az olcsó és jó is.

2017. dec. 23. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, kellemes ünnepeket!
2017. dec. 24. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:
én a Sentireet használom hónapok óta. nekem segített. van benne egy réz formula amely segít meggátolni a gombák és baktériumok elszaporodását.plusz egy csomó jó természetes hatóanyag is van benne.
2018. ápr. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A kénes sampon nekem sajnos nem müködött, pedig sokáig rajta hagytam, meg jól eldörzsöltem.
2018. máj. 5. 09:21
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok! Nekem is hosszú évek próbálkozása után(kénes bőrgyógyász által felírt, gyógyszertári, drága ilyenolyan..) a Lidl Cien samponja vált be. Erre most, hogy elhasználtam 2 flakonnal, vettem volna a harmadikat, és már csak egy "megújult" terméket találtam, amivel sajnos 2 hajmosás után a fejbőröm ismét korpásodni kezdett.. Nagyon el vagyok keseredve, hogy végre volt jó megoldás, és most ismét keresgélhetek.. van valakinek ötlete, hogy mi lehet még olyan hatásos, mint a Lidl volt samponja?
2023. ápr. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!