Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek, hogy lassabban...

Mit tegyek, hogy lassabban zsírosodjon a hajam?

Figyelt kérdés

Évek óta heti kettő hajmosással teljesen jól elvoltam, még a harmadik nap végén is szép volt a hajam, sokszor meg sem mostam akkor, hanem felfogtam és másnap még vállalható volt emberek között.

Az utóbbi időben viszont azt veszem észre, hogy a heti két hajmosás (vasárnap és szerda) már kevésnek bizonyul, mert a hajam sokkal gyorsabban bezsírosodik. Sok helyen hallottam már, hogy a belső fontosabb, mint az, hogy mondjuk milyen sampont használok (Head and Shoulders Citrus Fresh samponját használom már hosszú ideje). Ezért arra is gondoltam, hogy azt már megunta a hajam. Használok még kersrinos hajpakolást a Kallostól és ha ez is lényeges infó, magától hagyom megszáradni a hajamat, csak a töveknél szárítok rá (este), majd kivasalom (ezt már reggel). Ettől szép fényes a hajam és nem töredezettek a végei, csak ugye hamar zsírosodik.

Nem eszem zsíros ételeket, csokit ritkán, emellett napi szinten futok és nagyon sok vizet iszom. Szerintetek mit kéne még változtatnom, hogy ne érezzem magamat rosszul a bőrömben, amikor már hajmosás előtt vagyok és nagyon zsírosnak érzem a hajamat? Esetleg valami termékajánlás, ami nektek bevált?

Köszönöm a segítségeteket! :)

18/L


2018. jan. 7. 09:24
 1/5 anonim válasza:
0%

Szereti a tik a meggyeeet!!

Ketten szeretjük az egyeet!!!

Jaj Istemem, milyen fura, mikor ketten megyünk odaaa!!!

2018. jan. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is az lehet a gond hogy megszokta a hajad az eddigi sampont. Keress valami új zsírosodás elleni sampont. Én amúgy mielőtt megveszek egy új terméket mindig elolvasom a krémmánia nevű oldalon a véleményeket.

Nekem is hasonló problémám volt, én a garnier fructis zsírosodás elleni samponját használom, nekem bevált és az illata is nagyon jó. De volt aki azt írta, hogy neki ugyanúgy zsírosodott a haja, de egy próbát megér szerintem.

A hajpakolást csak a hajhosszodon alkalmazod, vagy a hajtöveknél is? Ha a hajtöveknél is, akkor azt fejezd be mert egyrészt felesleges hisz ott még nem töredezik a hajad, másrészt zsírosít.

Amúgy nagyon jó alternatív megoldás a szárazsampon, egy két nappal eltolja a hajmosást. De a baba hintőport is lehet szárazsamponként használni, jól felszívja a koszt a hajadról. (Csak ha sötét hajad van, akkor alaposan oszlasd el, mert ugye a fehér meglátszik.)

2018. jan. 7. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2-es: Köszönöm szépen a tanácsokat, mindenképp kipróbálom a legközelebbi alkalommal a samponváltást, ha elfogy a mostani. Szárazsamponnal próbálkoztam már, volt Syoss-os és Baleás is, előbbi jól bevált, csak engem zavart, hogy van valami a hajamban, elnehezíti a hajamat. Egyébként a maszkot csak a hajvégekre teszem, hátközépig érő hajam alsó 10-15 centijére teszem és különösen ügyelek, hogy ha felcsavarom a hajamat egy kontyba, akkor se érintkezzen a fejbőrömmel.
2018. jan. 7. 14:19
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon szívesen!

Teljesen jól használod akkor a hajpakolást, biztos nem az a probléma.

Igen én se rajongok nagyon a száraz samponért, de néha jól jön ha van otthon.

Még valami eszembe jutott ha a samponváltás nem működne. Olvastam több helyen is hogy a citrom (meg azt hiszem a tojásfehérje is) jó a zsírosodás ellen. Elsőre lehet hogy hülyén hangzik, de nem egyszer tapasztaltam már hogy a szépségápolásba a natúrkozmetika sokszor sokkal többet ér mint akármelyik bolti szer. Tényleg olyan dolgok is csodákat művelnek, amikről nem is gondolnánk és olcsóbb is.

Én még nem próbáltam de ha érdekel keress rá a neten hogy kell alkalmazni, de más trükköket is biztos találsz.

Illetve nekem mániám hogy állandóan fogdosom, csavargatom a hajam ami ugye szintén zsírosít. De amióta igyekszek nem hozzáérni a hajamhoz észrevehetően jobb a helyzet.

2018. jan. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ebben igazad lehet, mert én már többször is jártam úgy, hogy végigpróbáltam minden bolti terméket, aztán a neten rátalàltam egy otthoni receptre és tényleg fényévekkel jobb volt, mint a bolti társai.

Én egyébként tapasztaltam már azt is, hogy nem mindig a márkás, ergo drágább termékek használnak igazán, hanem az olcsóbb árkategóriásak, szóval ha nagyon nem működik a samponváltás meg a házi praktikák se, akkor adok egy esélyt az olcsóbb termékeknek is.

2018. jan. 7. 22:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!