Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Nagyon roncsolná a hajam, ha...

Nagyon roncsolná a hajam, ha 220 fokon simítanám?

Figyelt kérdés

Van egy hajvasalóm, amin két fokozat található: 180 és 220 fok. Nem szoktam sokszor simítani, csak akkor, ha elalszom a fejem, vagy épp megyek valahova. Legutóbb múlt héten voltam úgy, hogy nem állt sehogy a hajam, és a hajvasalóhoz nyúltam. Minden oké volt egészen addig, ameddig ki nem tettem a lábam a párás levegőre. Begöndörödött, amivel mondjuk nincs is baj, de úgy állt, mintha soha nem látott volna fésűt. Az sem segített, ha a fülem mögé simítottam. Arra gondoltam, hogy túl erős a hajam, így próbáljam meg 220 fokon simítani, ugyanakkor féltem is, nehogy megégjen, vagy valami.

Tudna valaki valami tanácsot adni?



2018. jan. 7. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha egyszer egyszer simitod semmi lathato baja nem lesz. En 2 even keresztul minden egyes hajmosas utan kivasaltam fogalmam sincs hany fokkal, es most jutottam el odaig hogy letettem a vasalot mert iszonyatosan szalkas lett a hajam es toredezett mint az allat.
2018. jan. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Az már biztos, hogy nem egszséges a hajnak. Mindenképpen használj hővédőt mellette, és hajápolót.
2018. jan. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

A te hajad nem tudom hogyan viselkedne, az enyémnek teljesen mindegy visszagöndörödés szempontjából, hogy 180 vagy 220 fok :/

Hővédőt tényleg érdemes használnod, 180 foknál is!

Ha csak néha-néha használod nem hiszem, hogy nagyon látványos lenne a roncsolás.

Nem tudom, hajvégápolózod-e vagy bármilyen olajat kensz-e rá, de vasalás után ne rakj rá, csak este, vagy ha már mindegy, hogyan áll.

Illetve próbáld meg szépen beszárítani hajmosás után, főleg, ha van frufrud, akkor kisebb eséllyel lesz szükséged vasalásra vagy kevésbé fog utána csúnyán göndörödni.

2018. jan. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Eléggé érdekes hajam van olyan szempontból, hogy ha fodrász simítja ki, tökéletesen áll rá két napra is. Ha én csinálom, két órát sem bír ki. Hajápolót nagyon rég nem használtam, olajat még úgyse, mivel nagyon hamar zsírosodik tőle a hajam. Simítás/göndörítés előtt szoktam tenni rá hővédőt. Egyszer szerintem kipróbálom, s ha úgy se lesz semmi változás, akkor maradok a 180 foknál.

2018. jan. 7. 20:01
 5/7 anonim ***** válasza:
71%
Nem lehet, hogy túl gyorsan húzod végig a hajadon a hajvasalót? Vagy esetleg próbáld meg kevesebb tinccsel egyszerre
2018. jan. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem szoktam sok tincset venni. Az, hogy túl gyorsan megyek végig rajta? Fogalmam sincs. Általában kétszer megyek végig a fejemen.
2018. jan. 7. 22:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Én 200 fokon szoktam, szerintem még ez is sok, de másképp nem tudom normálisan kivasalni... Használj hővédőt tényleg.
2018. jan. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!