Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanás ügyben valaki segítene?

Pattanás ügyben valaki segítene?

Figyelt kérdés

Már nem bírom tovább...az arcom tele van pattanás utáni hegekkel, a homlokomon rengetek kis mini pattanás van ami nem piros de kidudorodik. És időszakosan kijönnek a homlokomon rendes nagy pattik is általában olyan 4-5 db egy helyen és nagyon fájnak. Sok terméket/házi praktikát kipróbáltam már de nem használt egyik sem. Smink nélkül már ki se megyek az utcára még a sarki kisboltba se mert az önbecsülésem gyakorlatilag 0 és ez nagyon rossz. Teljesen kétségbe vagyok esve, a velem egyidős lányoknak mind tökéletes bőrük van, már szinte mindenki túlesett a pattanásos korszakon csak én szenvedek még.

Nektek is volt ilyen? Mit használtatok/mi az ami segített?


2018. jan. 11. 12:46
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Kozmetikushoz jársz rendszeresen, ugye?

És mellette szoláriumba is elmehetsz, nem kell feketére sütnöd magad, elég pár percre menni egy héten egyszer, max kétszer. A sminkkel csak rontod a dolgot mert nem levegőzik a bőröd.

2018. jan. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
0%
Gőzöld az arcodat és utána használj bőr radírt:egy tojássárgájához keverj grízt,kend fel az arcodra és várd amíg megszárad aztán langyos vízzel mosd le,majd fertőtleníts/használj micellás arctisztítót. Nekem ez bevált.
2018. jan. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Bőrgyógyász talán tudna vele valamit kezdeni. De sajna nincs rá garancia. Ami azonban sovány vigasz, hogy a korral majd eltűnik. Az én arcom is ilyen volt, a fogamzásgátló szedésétől egy picit javult, de kb. 30-32 éves koromra lett szép. Viszonylag szép persze, önmagamhoz képest, mert a tág pórusok megmaradtak az orcáimon, kis mitesszerek az államon meg az orromon, de legalább vörös pattanások nem jönnek már ki rajtam azóta. Jó, néha igen, de ez évi 2-3-at jelent csak. Az is hamar elmúlik. Igaz, nem kenek a bőrömre semmit, semmilyen hidratálót sem, mert bármilyen krémet kenek rá, az mindig ront az állapotán, mert nem tud levegőzni a bőröm, gyanítom e miatt lehet.
2018. jan. 11. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem is borzalmas volt a bőröm szinte egész gimnáziumban, folyamatosan jöttek ki rajtam ezek a hatalmas, vörös foltok (amiből nem is lesz rendes pattanás, csak ilyen fájó gömb a bőr alatt), meg a vállam/hátam is pattanásos volt, az orrom meg tele miteszerekkel. Annyi súlyosbítással, hogy hófehértől egész sötét barnáig változik a bőröm színe (karácsonykor vámpír vagyok, de az első napsugár lebarnít,), úgyhogy volt egy egész palettám alapozókból. Szerintem keress egy jó bőrgyógyászt (privátban küldök nevet ha szeretnéd), mert nem éri meg ezekkel a drogériás cuccokkal szenvedni, egy kicsit használhat de aztán rászokik a bőröd és nem ér onnantól semmit :/ Nekem írtak receptre krémeket, azok végre használtak, meg van egy, amihez asszem recept se kell, az a hegeket gyógyítja (olyat egy műtét után kaptam). Most ha rendesen használom akkor egész szép már a bőröm, pl nem fekete többé az orrom (meg ilyen nagy pattanásom is tök ritkán van, mondjuk kéthavonta előkerül egy, de elmúlik gyorsan) Sminket meg használj nyugodtan, nekem is ezt mondta az orvos, ha szépre tudod festeni a bőröd, jobban fogod érezni magad, és ez is segíthet hogy meggyógyuljon a bőröd!
2018. jan. 11. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
BŐRGYÓGYÁSZ és kozmetikus. Esetleg belgyógyász is
2018. jan. 11. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. jan. 12. 09:57
 7/7 anonim válasza:
Nekem is rettenetes volt az arcom, altalanosban meg probalkoztam mindenfele "csodaszerekkel" de egyik se hasznalt rendesen. Gimire szerettem volna ha normalisan nezek ki,ezert elmentem borgyogyaszhoz. Kaptam egy jo kis gyogyszert, pedig nagyon ellene voltam, par honapig kellett szedni, semmi hormontartalma nem volt, de mellekhataskent szem,szaj szarazsag, derekfajas es ilyenek voltak. Vegigcsinaltam, kitisztult az arcom, es ha kene, megegyszer vegigcsinalnam, mert mindenkepp megeri. Menj el borgyogyaszhoz, azt javaslom 😊
2018. jan. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!