Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennával való hajfestés...

Hennával való hajfestés megéri? Mennyire káros, ill. mennyire tartós?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 18 éves lány vagyok. Világosbarna, derékig érő, alapvetően göndöres-hullámos, vékonyszálú de nagyon sok hajam van. Soha nem volt semmivel sem festve, vasalva, sem semmi. Tehát teljesen "szűz haj". Viszont nagyon szeretnék egy pici változást a színét illetően. Nem drasztikusat, csak hogy egy picit sötétebb barna legyen. Vegyi festéket semmiképp nem szeretnék hajsználni, viszont hallottam a hennáról. Kicsit utánaolvastam és azt hoszem tetszik. Viszont mielőtt mélyebben beleásnám magam a témába, szeretném kérni olyanok véleményét, akik jártasak ebben, ill. már próbálták. :)

A kérdéseim elsősorban, hogy ez a festés ugye teljesen növényi alapú, tehát az esetlegesen kialakuló egyéni allergiás reakcióktól eltekintve nem káros a hajra nézve?

Mennyire tartós a kapott szín? A lenövés mennyire feltűnő? Milyen időközönként lehet újrafesteni?

Mivel én egy kicsit sötétebb barnát szeretnék, a Khadi márkájú sötétbarna henna hajfestékre gondoltam. Használta már valaki? Ha igen milyen véleménnyel vagy róla?

Ill. Mégegy kérdés a szenna, vagyis a cassia nevezetű növény pora slváltoztat a hajszínen vagy csak ápolásra szolgál mint egy pakolás?

Előre is nagyon szépen megköszönöm, ha valaki időt szakít a kérdéseim megválaszolására. :)


2018. jan. 28. 16:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem káros, sőt, kifejezetten jót tesz a hajnak, hiszen tulajdonképpen ez egy ápoló pakolás, ami mellesleg színt is ad. Nem kopik, csak lenő (az indigó viszont kopik, ezt vedd figyelembe, ha keveréket használsz). Egyetlen hátránya, hogy nem lehet előre megjósolni, hogy milyen árnyalatú lesz végül a a hajad, bár szerintem ez jó, mert pont emiatt lesz természetes hatása. Minél többször kened át, annál sötétebb és egyenletesebb a végeredmény. Bármilyen gyakran használhatod, akár naponta is ismételhetnéd, de hát kinek van ahhoz türelme? :)

A cassia a sötét hajnak csak fényt ad, a szőkének pedig egy kis aranyos árnyalatot, ha elég sokáig hagyják a hajon. Nem próbáltam még, de tervezem, csak annyi gondom van vele, hogy a hennával ellentétben nem tartós.

2018. jan. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ú köszönöm szépen, nagyon aranyos vagy :3 <3

Akkor szerinted ha ilyen világosbarna hajam van, (nem szőkés egyáltalán) akkor első körben egy cassia pakolás, és utána festés a khadi hajfestékkel megfelelő lenne? :)

2018. jan. 28. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!