Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti milyen E vitamint tesztek...

Ti milyen E vitamint tesztek az arckrémetekbe?

Figyelt kérdés
Ha veszek pl. a DM-ben , azt beletehetem?
2018. febr. 6. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
53%
Semmilyet....
2018. febr. 6. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én herbáriában kerestem, gondoltam, ott van mindenféle vitamin, de így, hogy E-vitamin olaj nem találtam, csak kapszulát.

Megkérdzetem az eladót, és argán olajat javasolt, végül is azt vettem, igaz, nem arckrémbe (bár az egyszerűség kedvéért azt mondtam, hogy abba kell), hanem házi smink fixálóba.

2018. febr. 6. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%
Van, aki ilyet csinál? :-O
2018. febr. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
Sőt, van aki házilag készít arckrémet, a bolti vegyszeres krémek helyett.
2018. febr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%
Házilag nincsenek steril körülmènyek, ha valamit otthon készít magának az ember azt gyorsan fel kell használni, mert nagyon gyorsan szaporodnak benne a baktériumok, gombák, illetve nem tud az ember olyan hatékony készítményeket előállítani mert nincs meg hozzá a technikai felszereltsége. Az E-vitamin ugyan antioxidáns, de önmagában azért megfelelő alapba kell tenni, megfelelő formában, hogy működjön.
2018. febr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
80%
Egyszerűbb, ha egy rendes, jó összetevős E-vitaminos krémet veszel. Más dolog feldobni egy mézes arcmaszkot otthon, és más dolog az, hogy otthon a büdös életben nem keversz ki olyan hatékony és stabil, hosszan tartó terméket, mint amit meg tudsz venni. Ha így lenne, mindenki kozmetikai vegyész szakértő lenne :D
2018. febr. 6. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell kozmetikai meg vegyszerész szakértőnek lenni, attól hogy valamit nem próbáltatok még ki, nem kell lehurrogni.
2018. febr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vagy mondjuk kipróbáltuk már laborban ès tudjuk miről beszélünk.
2018. febr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Azért nézz be néha egy herbáriába is, meglepődnél mi mindent lehet kapni, amiből lehet házilag arckrémet készíteni. Nem kell egy arckrémnek bonyolultnak lennie.
2018. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%

Érdekes hogy korrekt válaszok le lettek pontozva, de mindegy. És igen, a konyha nem labor, szóval ha ilyet akarsz csinálni akkor gondosan fertőtleníts le mindent amivel dolgozol és annak környezetét. Attól még hogy ki tudod keverni a krémet nem biztos hogy jó lesz a bőrtípusodnak. Nagyon fontosak az arányok. Figyelni kell a ph értékre, mert pár gramm nagyon sokat számít. Én azt javaslom hogy inkább rendelj jó minőségű krémet aminek szépek az összetevői, sajnos drogériákban ilyet nehezen találsz. Az argánolaj komedogén, vagyis ha mitteszeres, aknés a bőröd azt nem javaslom. Lehet kapni e vitamin lágykapszulákat, aminek sárga a doboza, én ajakápolómba azt raktam (igen az ajakápolóhoz nem kell annyira gondos odafigyeléssel mint egy arckrémnél).

Ja és a vegyszermentes dolgok: vannak a krémekben olyan összetevők amik nem tesznek jót a bőrödnek és vannak olyan összetevők amik hasznosak. Van olyan természetes dolog ami ugyan úgy irritál hátha a bőröd mint egy mesterségesen előállított, és van olyan természetes dolog is ami hasznos a bőrödnek és van olyan mesterségesen előállított összetevő ami ugyan úgy hasznos. Itt az összetevők ismerete a lényeg és nem az hogy mi természetes és mi nem.

Remélem tudtam segíteni :)

2018. febr. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!