Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyik bőrgyógyászati hámlaszt...

Melyik bőrgyógyászati hámlasztós kezelésre lenne szükségem?

Figyelt kérdés

22 éves vagyok, 12-13 éves koromtól kezdődően kb 18-19 éves koromig voltak gondjaim az intenzív pattanásokkal. Egy idő után hálisten nem nőtt több, a kozmetikai kezelések is segítettek, viszont akkor keletkezett sok heg, a nyomkodásnak köszönhetően. Némelyik annyira mély, hogy elcsúfítja az arcot.


Kb 8-9 alkalom erejéig jártam olyan kezelésre ahol a kozmetikus ilyen henger alakú készülékkel radírozta végig az arcom amin kis "tüskék" voltak rajta. Nem tudom mi a neve, valami "mikrodermabrázió" vagy ilyesmi. Az picit segített, de a mélyebb hegeken egyáltalán nem. Ő is mondta, hogy talán érdemes lenne gondolkoznom valami drasztikusabb megoldáson.


Erről a savas/gyümölcssavas hámlasztásról valaki mesélne? Bevált mély arcon lévő pati utáni hegekre?

Kozmetikust kéne megkeresnem vele, vagy bőrgyógyászt? Kb hány alkalmat igényel? (Gondolom nyárra felejtős) Mennyibe kerül 7-8 alkalom? Miből áll a folyamat, mit csinálnak pontosan?


Előre is nagyon megköszönöm, ha valaki szán rá időt és mesélne erről nekem/segítene!


2018. febr. 19. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia :)

Én is hasonló cipőben járok.

Akné jött elő az arcomon és most nagyon csúnya hegek vannak rajtam.

Szerintem menj el egy bőrgyógyászhoz!

Amikor én voltam, nekem is azt mondták ha valami olyan dolog van a bőrrel, ne kozmrtokushoz forduljak, menjek a bőrgyógyászatra.

Rengeteg gyógyszer szedtem már. Nem hatott semmi.

Most kaptam egy gyógyszert: Inerta 20mg. Ezt csak bőrgyógyász írhatja fel. Mit ne mondjak, vannak mellékhatásai. Főleg a száj szárazság, arc szárasság, de én erre kaptam ott ilyen krémet :) És a legfontosabb:Nem szabad teherbe esni.!

Ahhoz képest amilyen csúnya volt az arcom nagyon szép lett!

Nekem ez a gyógyszer a hegeket is tüntetni el, kitartónak kell lenni, nekem is a mély hegek lassabban gyógyulnak. De ez a gyógyszer valami csoda! Szerintem menj el a bőrgyógyászhoz! :)

Vagy van egy krém: Akneroxid. Úgy tudom ehhez is recept szükséges. Igazából pattanásos bőrre van, de én rá kentem a hegekre és szépen hámlott a bőr, és ugye így tűnt el a heg is. Csak nagyon pici kell belőle mert gyorsan szári. + Ügyelj arra ha az arcodon van a krém, otthomi pólóban legyél mert a krém ki fehéríti a ruhát. Remélem tudtam segíteni!:)

2018. márc. 4. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Első vagyok:)! De még lehet a lézeres heg eltávolítás sem lenne rossz ötlet, én is gondolkodtam már rajta, de sajnos oda még nem jutottam el.

Én sok jót olvastam róla, de ha ezt a módszert választod akkor szünetben csináltasd mert az arc pár napig piros lesz illetve kicsit fel dagad:)

2018. márc. 4. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia, te dermarolleres kezelésen voltál. Az Akneroxid nem feltétlenül neked való, hiszen nem aktív pattanásaid vannak, ez pedig úgy hat, hogy megöli a felszínen lévő baktériumokat, amik a pattanásokat okozzák. A hegekkel érdemben nem csinál semmit, csak iszonyatosan kiszárítja a bőrt és ettől hámlik, semmiképp nem ajánlom neked. Ráadásul ráncosít is, szóval nem egy leányálom, tényleg azoknak való, akik aktív, középsúlyos aknéval küzdenek és más nem használ nekik.

Ne feltétlenül kozmetikusban gondolkodj első körben. Otthoni használatra is vannak megfelelő hatóanyagok, amelyek segítik a sejtmegújulást, ilyenek pl. az AHA-hámlasztók, a BHA-hámlasztók, a PHA-hámlasztók, a retinol, a C-vitamin, de a niacinamid is jó lehet. Ezek mellé természetesen mind erős fényvédő egész évben, és persze utána kell olvasnod, hogy rendesen tudd őket használni.


[link] -> szuper összefoglaló cikk

2018. márc. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!