Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » MIt egyek/igyak a gyorsabb...

MIt egyek/igyak a gyorsabb hajnövekedés érdekében?

Figyelt kérdés
2018. márc. 17. 09:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Íme a sokéves, kitartó kutatásaimon alapuló titkos jegyzet:


VITAMIN LISTA:

c-vit (kollagén termeléshez)

B-complex (B6, B5, B8 biotin, B12)

msm (keratin termeléshez?)

vas (felszívódása c-vitaminnal)

silica

zinc

e-vit (töredezésre)

hal olaj (omega 3)

d-vit


--> egy oldal szerint érdemesebb vízben oldódó (pezsgőtabletta) vitaminokat szedni, mert hatékonyabban felszívódnak


ÉTEL példák:


máj: biotin, vas

lazac, makréla: omega3, D-vit

spenót (levél):biotin, omega3, E-vit, vas

avokádó: biotin, E-vit

gomba, borsó: biotin

lencse: biotin, vas

mandula (+más magok): E-vit, biotin, omega3

tökmag, napraforgó mag: E


Általánosságban véve az már jó, ha több fehérjét és rostot eszel, és kevesebb cukrot, szénhidrátot. Valamint ha sok vizet iszol.


EGYÉB:

- rendszeres fejbőr masszázs (vérkeringést serkenti)

- aludni csak száraz hajjal (a vizes haj könnyebben törik)

- sulfate-mentes sampon / "low-poo"

- végeket rendszeresen vágni

- olajos hajpakolás (ricinus olaj, E-vitamin olaj, mandula/kókuszolaj)

- ne használj hőt (szárítás, vasalás), ne fesd (ha természetes alternatívát keresel a festésre, nézz utána a henna, cassia, indigó használatának)

- hord többet kibontva a hajad

2018. márc. 17. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Revalid, soreleszto kapszula,e vitamin is jo elvileg.


[link]

2018. márc. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy ez nagyrészt genetikán múlik. Nővérem egyáltalán nem figyel az egészséges étkezésre, mégis dús haja van és nő, mint a gomba, derekáig ér. Ezzel szemben én hiába szedtem hajvitamint hónapokig, masszíroztam a fejem stb, hátam közepénél sose nő tovább, vékonyszálú, töredezésre hajlamos, hiába kezelem bármivel. Igazából ennél hosszabbra nemis akarnám, de ölni tudnék egyenes, csillogó hajért, nekem eredetileg göndör és ezért nemis olyan fényes vasalás után se. Hát, ez van, el kell fogadni, persze tegyél meg érte mindent, de ne várj csodat :D
2018. márc. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

-egeszseges etrend

-megfelelo mennyisegu vizfogyasztas

-hajpakolasok (Schwarzkopf Caviar, Swiss Opair, soreleszto, kokuszzsir, ricinusolaj)

-hokezeleseknek ne rakd ki a hajad

-megfelelo vitaminbevitel (kulonosen figyelj A, C-re)

2018. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

#3, ha eredetileg göndör a hajad, persze hogy száraz, töredezett és gyenge lesz, ha vasalod. Nekem is ilyen volt általánosban, és folyton egyenesíteni próbáltam, de csak még rondább lett. Azóta hagyom göndören, és egészséges, szépen nő (#1-es válaszoló vagyok). Az étrend és kíméletes bánásmód tényleg sokat számít (főleg göndör hajnál, ami általában amúgy is száraz). A genetikának is biztos nagy része van a dologban, de attól még mindenki megpróbálhatja kihozni a maximumot abból, ami neki adatott.


Ajánlom neked a "curly girl method"-ot:


[link]

[link]


(nem kell hozzá mindenféle különleges vackot venni, elég, ha találsz egy silicon-mentes balzsamot, kerülöd a vasalást, szárítást, szárazon fésülést, és néha raksz rá egy olajos pakolást)

2018. márc. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

#5 Ha göndören hagyom a hajam, akkor úgy néz ki, mint egy szalmakazal. Ha teszek fel hajpakolást és bekenem hajolajjal, akkor vasalás után viszonylag szép fényes is lesz. Heti 2 vasalás pedig nem számít soknak és erről nem mondanék le, mert tényleg utálom göndören a hajam. Csak azt mondom, hogy olyan fényes azért nem lesz sosem, mint egy alapból egyenes hajúnak :D Max ha veszek 70 ezerért gőzölős hajvasalót.


Amúgy én is próbáltam már mindent, amit fentebb írtak, de ismétlem, nagy csodát ne várjon senki, mert a hajnövekedést illetően a genetika a legmeghatározóbb, de persze azzal csak jót teszel, ha szedsz vitaminokat meg ilyesmi.

2018. márc. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!