Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Többször olvastam, hogy...

Többször olvastam, hogy néhányan krémezés előtt csak sima vízzel öblítik az arcukat. Ez valóban elég? Én úgy tudtam, hogy arclemosó és tonik mindig kell a krémezés előtt, mert a krémet csak teljesen tiszta felületre ajánlott felvinni.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 7. 16:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
3%

Mekkora baromság!

Minden szart rákentek a pofátokra, utána meg csodálkoztok, hogy rákosak lettetek, meg hogy ragyás, randa a bőrötök.

Sosem kenek semmit az arcomra a vízen kívül, mégis hibátlan a bőröm.

2018. ápr. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
8%
Ha "arclemosót" (az meg mégis mire jó? vízzel mit nem lehet lemosni?) meg tonikot gyártanék, én is azt híresztelném, hogy naponta 10-szer kell használni, különben ronda leszel.
2018. ápr. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
A szennyeződés mértékétől is függ, hogy elég-e a sima víz. Vidéken élek, sima melegvízzel szoktam csak arcot mosni, de amíg a fővárosban éltem, ott muszáj volt tisztítószert is használni hozzá, különben tele lett az arcom mitesszerekkel. Sosem vettem hozzá spéci arclemosót, ugyanazzal a tusfürdővel vagy szappannal mostam az arcom, amivel a testem többi részét. Tökéletesen megfelelt.
2018. ápr. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan szennyeződések, amiket a sima víz nem fog leszedni. Ha valaki sminkel is, akkor azt sem fogja a sima víz eltávolítani. Valamint a bőrtől is függ, hogy mi kell neki...ha én sima vízzel mosnám az arcomat, akkor gusztustalanul nézne ki, tele lenne mindenféle mocsokkal, pattanásos lenne, mert tágak a pórusaim és rohadt érzékeny a bőröm. Én használok bőrradírt, arclemosót, tonikot, hidratáló krémet is és így szép a bőröm.
2018. ápr. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is szoktam sima vízzel arcot mosni, de utána nem krémezem be. A kérdés inkább arra vonatkozik, hogy árthat-e a bőrnek, ha valaki ez után be is krémezné. Mert a krémet általában a háromlépcsős arctisztítás utolsó lépéseként szoktuk használni (azaz arclemosó szer - tonik - krém), nem pedig csak egy vizes öblítés után.
2018. ápr. 7. 17:07
 6/11 A kérdező kommentje:
4.: Persze, meg kell tisztítani alaposan, főleg lefekvés előtt, de reggel pl. akár elég lehet a sima víz is. Azt nem tudom, hogy a vizes öblítés után lehet-e krémezni, vagy jobban árt a bőrnek, mintha csak öblíteném, de nem krémezném.
2018. ápr. 7. 17:11
 7/11 anonim ***** válasza:
85%
Azért nem jó mert ha bekrémezed az arcod azt a nap végén sima víz nem fogja leszedni teljesen, így felgyülemlik a bőrödön a nap folyamán rád került kosszal együtt, ami eltömíti a pórusokat és attól lesz miteszeres pattanásos bőr.
2018. ápr. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Az utóbbi tíz évben kizárólag tiszta vízzel mosom az arcom, és minden reggel arckrémmel bekenem. A kozmetikusom szerint nagyon szép bőröm van. Rengeteg múlik azon, milyen arckrémet használsz. Én azon sosem spórolok. Használhatsz akárhány lépcsős tisztítást, ha utána olcsó vackokat kensz rá, amik jóformán csak vízből és glicerinből állnak, minden más hatóanyag csak elenyésző mennyiségben van benne, hogy a dobozán szerepelhessen.
2018. ápr. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
7.: De este használok mindent (arclemosót, tonikot is)
2018. ápr. 7. 17:37
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Este méregtelenít a szervezeted, reggelre tele van olajjal. Én azt mindig lemosom, nem tudnék arra krémezni.
2018. ápr. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!