Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Többször olvastam, hogy...

Többször olvastam, hogy néhányan krémezés előtt csak sima vízzel öblítik az arcukat. Ez valóban elég? Én úgy tudtam, hogy arclemosó és tonik mindig kell a krémezés előtt, mert a krémet csak teljesen tiszta felületre ajánlott felvinni.

Figyelt kérdés
2018. ápr. 7. 16:31
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Bőrtípustól és bőrápolási szokásoktól is függ. Ha valakinek mondjuk száraz bőre van, és az esti alapos arctisztítás után nem használt semmilyen krémet, el tudom képzelni, hogy neki elég reggel egy tiszta vizes öblítés, mert nem zsírosodott be éjszaka a bőre, és nincs rajta semmi, amit le kéne mosni. Elméletben, bár én így nem érezném magam komfortosan.

A tonik egyébként nem kötelező kellék, egy ideje én a reggeli arctisztításhoz micellás vizet használok, az után nem szükséges a tonik, így rögtön jöhet a nappali hidratáló krém. Este pedig géles micellás arclemosót használok, majd utána éjszakai krémet.

1-es, nagyon szerencsés lehetsz, ha valóban hibátlan a bőröd annak ellenére, hogy semmit nem használsz sem a bőröd tisztítására, sem ápolására. Azért nagyon keveseknek adatik meg az ilyesmi, és nem biztos, hogy sokáig így is marad. Az ember bőrére kerülnek szennyeződések a mindennapi élet során, nem beszélve a bőr által termelt olajokról, és az elhalt hámsejtekről. A kor előrehaladtával pedig a normál bőr is egyre szárazabbá válik, ha nem ápoljuk bizony sokkal hamarabb ráncosodik. Az én kombinált bőröm akkor nézne ki szörnyen, ha nem használnék semmit, a T vonalam zsírosan fénylő és eltőmődött pórusokkal lenne teli, az arcom két oldala pedig szárazon hámlana. Egész jól kordában tudom ezt tartani a megfelelő készítményekkel. Arról nem is beszélve, hogy azért a legtöbb nő használ valamennyi sminket, ha azt nem távolítjuk el esténként (márpedig arra a tiszta víz nem képes), az még több problémát okozhat.

2018. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!