Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Érdemes epilátort venni?...

Érdemes epilátort venni? Előnyök, hátrányok?

Figyelt kérdés

Én eddig mindig borotvát használtam. Lassan 10 éve. Az utóbbi időben már untam a folytonos szőrtelenítést de ma telt be végleg a pohár. Délben indultam ügyet intézni, előtte gyorsan leborotváltam a lábam. Mostanra mind a két lábszáram szinte teljesen kipattogzott és fáj is. Én ezt nem csinálom tovább.

Szeretnék epilátort venni,hátha jobban beválik. Nektek melyik típus jött be (árban az olcsóbb vagy a magasabb éri meg) illetve mik az előnyei, hátrányai az epilálásnak? Jövő héten szeretnék venni. Most néhány napig hagyom a lábam mert nagyon csúnya. Szerencsére itthon leszek már.

Minden hasznos infót, tanácsot elfogadok. Köszönöm!

23N


2018. máj. 3. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
Az epilator,mint a gyanta is tövestol kiszedi a szőrt es kb 2 hetig tart.elonye hogy idovel ritkitja es barmikor nala van.a borotvatol sztm sokkal jobb a borotva dusitja es erositi a szort.viszont faj az epilatorral.
2018. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Igen kicsit félek a fájdalomtól de gondolom kibírható.

Nem akarom hogy ilyen ronda legyen mindig a lábam :(

2018. máj. 3. 18:08
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Előny: hosszú távon ez a legkifizetődőbb megoldás (az IPL után, de arra kinek van pénze?), ha nagyon szőrös vagy; és nem egyszerre nőnek vissza a szőrszálak, nem lesz borostadzsungeled. Hátrány: hangos, sokáig tart használni, és igen, eleinte fáj, de hozzászokik a bőr. Azt ajánlom, hogy 3-4 napos borostát epilálj, saját tapasztalatom szerint így húzza ki a legjobban a szálakat a gép. Előtte radírozz, és akkor is, amikor újra elkezdenek kibújni a szőrszálak, így a benövések nagyját elkerülheted. A Braun gépeket nagyon isteníti mindenki, nekem most Remington van, azt nem ajánlgatom, nem elég alapos. Minél több csipeszes, annál gyorsabban készen leszel.
2018. máj. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hű de hasznos tanácsok. Köszönöm! ;)
2018. máj. 3. 18:57
 5/11 anonim ***** válasza:
Én is utalok borotvalni, mondjuk az epilálás sem sokkal jobb :D De legalább valamennyivel tartósabb. Kellemetlen, de hozzá lehet szokni, ki lehet bírni. Illetve, meg kell várni, hogy bizonyos hosszúságra megnojon a szőr, hogy ki tudja tepni az epilator.
2018. máj. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja és az lemaradt, hogy nekem Philips gépem van, nem tudom pontosan melyik, de régi, és nem volt drága, max olyan 10 ezer Ft volt. Én elégedett vagyok vele.
2018. máj. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyáltalán nem fáj az epilálás, dehát kinek milyen magas a fájdalomküszöbe, ez egyénfüggő.

Viszont sokkal macerásabb mint a borotva, és persze több idő is.

Azt viszont megfigyeltem, hogyha nem hagyod olyan hosszúra visszanőni a szőrt, akkor kevésbé fáj. Persze, egy bizonyos hosszúságnak meg kell lennie, hogy kitudja húzni, viszont ha ez megvan, utána nem jó hagyni, hogy továbbnőjön, különben tényleg nagyon fáj.

Nekem is egy régi Philipsem van, és nagyon szeretem.

2018. máj. 4. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a véleményt!:)
2018. máj. 4. 18:49
 9/11 anonim válasza:

Epilátortól szőrbenövéses lesz a bőr, de nagyon durván, ha nem vigyáuol. Csak ezt nem mondja senki.


Hangos. Nem. mindig tépi ki tövestűl. Viszont 2 hétig kitart legalább.


Philips gépet ne vegyél, szerintem. Illetve nekem 3 év alatt 2 Philips Satinelle ment tönkre.


Most Braun Silk Epil 9 van. Igazából jó, de a masszírozófejeg ilyenek feleslegesek és borzalmasak. De egyben elektromos borotva is van hozzá, azzal nem pattogsz ki és nem vág meg. Annyira jó.


Viszont ne az eMAG-on rendelj, mert nekem szőrösen küldték ki és az árát se adták vissza. Meg boltokban sokkal drágább, ilyen Tesco, Fossmann stb.

2018. máj. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Kicsit elbizonytalanítottál. :/ akkor a gyantát próbáljam meg? de a borotválástól meg akarok szabadulni. Csütörtök óta nem borotvàltam a lábam, helyrejött szerencsére. holnapra viszont muszáj leszek mert megyek dolgozni..

amúgy boltban akartam venni, nem neten. szőrösen küldték?? úristen :O

2018. máj. 6. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!