Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hámlik a bőröm. Mit tegyek?

Hámlik a bőröm. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanaban nagyon elkezdett hámlani a bőröm a szemoldokeim kozti reszen, az orromon es az arcomon. Minden nap többször bekenem sudocremmel de meg igy is nagyon hámlik. Most kentem be először testápolóval, de ha ez nem valik be nem tudom mit fogok csinalni. Valami házi SOS dolgot tudtok hogy mit csinaljak?

Kedden fontos randim lenne addigra muszaj lenne eltunnie.

Valaszaitokat elore is nagyon koszonom:)



2018. máj. 13. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát először a hámlás okát kéne megtudnod.És akkor könnyebb lenne kezelni is.Sok vizet igyál,nekem is hámlott oldalt a bőröm,mert bekentem szalicilsavval a pattanások miatt.Nekem viszont segített a sudocrem,persze nem egy nap alatt.Dörzsöld le a felesleges rétegeket törölközővel is megtudod csinálni ha nincs mondjuk egy olyan fajta szappanod,de ha semmi nem segít akkor bőrgyógyász.
2018. máj. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Koszonom:)
2018. máj. 13. 11:10
 3/5 anonim ***** válasza:

éjjelre kék tégelyes nívea krém vastagon!

ez nagyon nehéz, zsíros krém, ezért kend éjjelre, de nagyon jól hidratál. vagy babaolaj, szintén éjjelre

2018. máj. 14. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez seboorrheás dermatitis. Keress rá mi az!! Nekem az orrom mellett hámlik folyton és nem tudtam miért, mert kenegettem zsíros krémekkel, mégsem múlt el. Ha viszont megnézed, több krémet is ajánlanak erre, patikákban lehet kapni, nekem egy "Bioderma Cicabio Crème" nevű krém segített.
2018. máj. 14. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindenképp hidratáld! Én inkább egy vizes alapú krémet ajanlanék, ami biztos nem okoz pattanásokat, de ha nem ilyen a bőrtípusod, akkor zsirosabb is megfelel. Szerintem ne szedegesd le a kis hanlasztas darabokat, mert sebes lehet utána, csak akkor ha könnyedén lejon. Illetve igyál sok.vizet, hogy belülről is hidratáld! Aloe Vera gellel.is bekenheted.
2018. máj. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!