Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A méz szárítja a bőrt?

A méz szárítja a bőrt?

Figyelt kérdés
Mézzel szoktam lemosni az arcom, és a szemem alá, köré is szoktam kenni, amit utána lemosok. De mostanában észrevettem, hogy annyira száraznak, húzódónak, ráncosnak érzem a szemem alatt, mellett a bőrt közvetlenül!! Pedig csak 22 vagyok, és minden este bekenem hidratáló krémmel, valamint e vitamin olajjal a szemkörnyékemet. Lehetséges, hogy a méz nagyon kiszárítja ezt az érzékeny területet?
2018. máj. 17. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, én pl készítettem mézes arcpakolást és nagyon pattanásos lett tőle a bőröm.
2018. máj. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sajnos a méz olyan, hogy kis mennyiségben hidratáló, nagy mennyiségben, vagy hosszú távú használat esetén szárító hatása van.

Én felhagynék egy időre a használatával, vagy úgy alkalmaznám, hogy nem önmagában (joghurttal vagy bármi mással), és nem arcpakolásként.


Ha neked eleve nincs különösebben zsirosodásra hajlamos bőröd, hanem inkább többször szenvedsz szárazságtól, akkor ne használd úgy ahogy írtam.

Jó a méz, mert rengeteg vitamin van benne, jót tesz a bőrnek, de vigyázni kell vele. Olyan mint a glicerin is, hosszú távon sok bőrnél pont az ellenkezőjét csinálja: szárít.

2018. máj. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Már hosszú ideje használom és nagyon szeretem, olyan jól felfrissíti az arcom, eltávolítja a zsírt, arckremet, olyan üde lesz arcmosás után a bőröm. Pattanásos, kicsit zsíros néhol a bőröm (hormonalis ok miatt). De akkor ezentúl nem kenek a szemem környékére mézet, mert direkt oda is kentem külön, hogy hidratalja, meg a sminklemosokent használt kokuszolajat is eltávolítsa.
2018. máj. 18. 10:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!