Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha gyantázok idővel kevesebb...

Ha gyantázok idővel kevesebb és kisebb lesz a szőr?

Figyelt kérdés

Eddig borotváltam, de egyre erősebb, úgy érzem, már kb 2 nap alatt láthatóan visszanő.

Úgy döntöttem, hogy gyantacsíkot fogok használni, eddig 3 hete csak épphogy kezd kibújni.

Idővel kevesebb fog nőni és nem lesz ilyen erős fekete?

Mert nagyon utálom már, hogy folyton ezzel kell vesződnöm, mintha nem lenne ezer más dolgom.


2018. máj. 18. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Csak akkor lesz kevesebb, ha a gyanta a szőrtüszőt is kitépi, az viszont hatalmas sérüléssel jár. Egyébként inkább több és erősebb lesz, mert a mechanikai hatás és a létrejövő enyhe bőrgyulladás miatt (csak időlegesen) jobb lesz a vérkeringés az érintett bőrterületen, azaz jobb tápanyag ellátottságúak lesznek a szőrtüszők.
2018. máj. 18. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor mit javasolsz, mit kéne tennem, hogy vhogy enyhíteni tudjam?
2018. máj. 18. 07:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanolyan szőr nő ki gyantázás után. Végleges szőrtelenítés a lézer, csak nagyon drága. Vagy ipl-t lehet kapni otthonra is, de nekem egyáltalán nem vált be.
2018. máj. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de nekem ugyanannyi nő akkor is amikor gyantázva van.Ilyenkor borotválom inkább,mert a gyantához ki kell növeszteni,de nekem annyira sok és erős, hogy a fél centis szőrtől már rikítóan feketéllik a lábam.
2018. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hallottam vmilyen krémről, amit gyantázás után kell bemasszírozni és elvileg gátolja a szőrnövekedést. Nem hiszem, hogy örökre, de egy ideig ki lehet vele húzni, pár hónapig.
2018. máj. 18. 14:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik szőrnövekedést gátló krém, ez csak marketing. A gyantázás sokkal előnyösebb számomra, mint a borotválás.


A gyantázott szőrnek ugye még újra is kell nőni, egészen a szőrtüszőből az irhából, amíg a borotvált szőr csak el lett vágva a bőr szarurétegén, aztán 2 nap és már szőrös vagy...


Én melegítős, patronos gyantát használok. Gyantázás előtt mindig fertőtlenítsd le a területet. Utána gyantalemosó olajat, és gyantázás utáni nyugtató balzsamot használj. Mindezeket fodrászkellékesnél olcsóbban be tudod szerezni, mint a drogériákban. Gyantázás után 2 napig ne napozz, szolizz.

Igen, a gyantázás ritkítja a szőrszálakat.

2018. máj. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!