Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hennát is ugyanúgy ledobja a...

Hennát is ugyanúgy ledobja a szőkített haj mint a vegyi festéket?

Figyelt kérdés
Több év szőke után lettem újra sötétbarna ami az eredeti színem. Eddig háromszor lett festve, de az alsó fele ahol a legvilágosabb volt sajnos pár mosás után még mindig kopik. A hennáról többször is hallottam hogy nagyon nehéz megszabadulni tőle. Valóban igaz ez, és szőkített haj esetében is ilyen tartós? Akinek van tapasztalata nagyon megköszönném ha leírná:)
2018. máj. 18. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is érdekelne, ugyan ebben a cipőben járok.
2018. máj. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Megszabadulni valóban nem tudsz tőle, csak idővel és/vagy ollóval. Gondold át.


A fejbőrödnek és az egészségednek viszont kifejezetten jót fog tenni (fejbőrön keresztül szívódnak fel leghatékonyabban a különböző anyagok, legyen az káros, vagy sem). Plusz a hajadnak is.


Nekem nő tőle a hajam, mint a bolondgomba.


Szőkéből indultam, mutatom milyen lettem;


[link]


A szőkítés tönkretette a hajamat, ezért tértem át a vegyszermentes hajápolásra. Eleinte szőkítve is szép volt, de idővel teljesen tönkrement. Teljesen.

Az alábbi képen az összes hajam látható összefogva. Igen, ez volt az össz hajam a végére, tényleg az egész hosszát összefogtam ezen a képen a kezemmel;


[link]


Nem egész egy év ( a fél évhez közelebb esik) alatt tette olyan egészségessé a hajam a hennázás , mint az első képen. Besűrűsödött, erős lett, szép lett.


A hennázás viszont nem egyszerű dolog és elköteleződést kíván.

Mondom mit nem használhatsz;


-különböző vegyszerekkel, kemikáliákkal felturbózott béna kamu-hennákat --> halál a hajadra, a fejbőrödre is.


Miért? A henna utálja a vegyszereket. Ha olyan vegyszerrel érintkezik ami ,,nem tetszik neki", pont az lesz az eredménye, mint egy elb*szott szőkítésnek. + veszélyes a fejbőrre is.


A Khadi márka a legmegbízhatóbb henna!


A különböző hajformázókat, spray-ket is jobb, ha elkerülöd. Próbálj vegyszermentes alternatívát keresni.


Samponból és balzsamból a faith márka a legideálisabb, ár-érték arányban is. Környezet kímélő, nagyjából vegyszer mentes. Meg amúgy is szuper jó, az én hajam imádja! A henna alapból ápolja a hajat, nem lesz szükséged rá, hogy mindenféle bigyót ráfújj. Ha nagyon ragaszkodsz hozzá azt még kibírja a hajad, ha a szokásos hajolajadat rárakod a végére, de a hosszát ne pacsáld inkább össze vele, nehogy rosszul reagáljon rá a henna.


Mielőtt hennázol, érdemes pár hét tisztító kúrát végezned a hajadon, fejbőrödön. Hogyan?!? Ne használj semmiféle szilikonos hajápoló terméket, különben jó eséllyel nem tapad meg kellőképpen a hajszálaidon a henna. Kémiai hajfestés után 3 hónap pihentetési idő a javasolt, de szerintem 2 hónap is elegendő. Én nem vártam ki a 3-at , semmi baja nem lett a hajamnak.


Annyi mindenről tudnék írni, hogy el se próbálod képzelni. Próbálok rövid és lényegretörő lenni.


Ha tuti, teljes fedést szeretnél, először mindenképpen 2 lépéses festést csinálj. Először a Khadi valamely vörös árnyalatával kend be a hajadat (ezt javaslom akár 3-6 órát is a fejeden hagyni,mivel valami mennyei gyógyír a fejbőrnek, úgy beindítja a hajnövekedést, mint annak a rendje). Csak ezután menj rá a sötétbarna vagy a fekete árnyalattal. A benne található indigótól lesz sötét a hajad (henna nélkül sajna az indigó nem tapad meg a hajon).


Az indigó hátránya, hogy a hennával ellentétben átmenetileg sprőddé, száraz érzetűvé teheti a hajadat. Ne ess kétségbe, ennek elsősorban az lehet az oka,hogy;

-tapasztalataim szerint az indigót a hennával ellentétben sampon nélkül nem lehet 100%-ig kimosni a hajból, mivel durvább, apró szemcsékből tevődik össze, ergo nem mostad ki jól, ezért sprőd.


Eredetileg úgy van, hogy nem szabadna rögtön samponozni a festés után, legalább 1 napot érdemes várni a samponozás előtt (a hajfestés előtt kell samponoznod,utána már nem, csak tiszta vízzel kimosod a hajadból), mivel oxidálódik,mélyül, kicsit változik a szín.

Ha alkalmad van rá, nem mész sehová, érdemes így csinálnod. Ekkor viszont ne akard nagyon fésülgetni a hajadat a sprődség miatt meg semmi, csak hagyd úgy, ahogy van.

Aztán ha eljött a hajmosás ideje, jó sok kókuszolajjal pacsmagold be, mielőtt megmosod. Legalább fél óráig hagyd a hajadon. Ugyanezt a Faith balzsammal is megcsinálhatod. Utána hajmosás 2x, jó alaposan, aztán a végén újra balzsam. Utána isteni lesz a hajad! Puha,fényes,szuper!


Ugyanezt lerövidítheted, és megmoshatod rögtön hajfestést követően is a hajadat samponnal, de akkor tényleg nagyon alaposan, hogy ne maradjon sprőd, ne kelljen megismételni a hajmosást. Ilyenkor jó sok balzsam kerüljön rá! Puha és fényes lesz, tényleg csak amiatt maradhat sprőd, ha ezeket a nagyon apró szemcséket nem sikerül teljesen kimosnod a hajadból. Azért érdemesebb várni ezzel a hajmosással , mert úgy tartósabb, mélyebb a sötét szín (az indigó azért valamennyire ereszt, utána átüthet a vörösesség).


Úristen, így hirtelen ennyit tudtam összecsapni... Hosszú, nehéz téma... :) Bocsi a hibákért!

2018. máj. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
* el se tudod képzelni
2018. máj. 31. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az indigós Khadit már nem muszáj órákon a hajadon hagynod, akár a fél óra is elég lehet, de az 1 óra a biztos. Bár akkor simán lehetsz fekete is, ha ezt nem szeretnéd, akkor 20 perc is elég! :D

Sötétbarna Khadival max 20 perc, világosbarna Khadival mehet a fél óra, háromnegyed óra is.

2018. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

*órákon át

Nem tudok már rendesen fogalmazni. :D

2018. máj. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
júj köszönöm hogy ilyen részletesen leírtad! nagyon sokat segítettél:) még annyi lenne a kérdésem hogy mennyire kopik, kb milyen időközönként kell újrafesteni vele?
2018. jún. 1. 22:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Az en hajambol tulzottan nem kopik. Inkabb azt veszem eszre rajta, hogy egy honap eltelte utan mar nem olyan elettel teli a szine. A hajtonel szoktam latni, hogy valamennyit ereszt es kicsit vilagosabba valik, mint a hossza. Napfenyben latszik csak.

Valamennyit vilagosodhat, de ha olyan sokszor atmesz a hajad hosszan is mint en akkor mar nem annyira tapasztalhato ez a jelenseg (en nem csak a tovet festem, minden alkalommal teszek a hosszara is mert szebb tole).

3-4 het utan talan lathato a vilagosodas. De sokmindentol fugg, a hajadtol, mivel mosod, hanyszor.


Hajmosasnal az indigo ereszt egy kis kekes, szurkes szint, szoval ha Khadizol es utana hajmosasnal ezt latod (hogy szurkes a sampon) ne felj, nem jon ki a hajadbol az egesz. Samponozasnal ugy tunhet hogy jajj, most nagyon ereszt a szin, de kb ugyan olyan sotet marad, nekem legalabbis. :) + nem is banom ha hajmosasoknal kicsit oldodik a gyogynoveny, mert igy mindig kap a fejborom egy kis extra adag apolast.


Lehet a mogyorobarna arnyalattal kellene eloszor probalkoznod, egy lepeses festessel. Ha nem fogja be, kelleni fog a ketlepeses. De a vilagos/sotet barna arnyalatokkal sem tevedhetsz nagyot. Tudsz kuldeni kepet rola milyen jelenleg a hajad? Meg tudtad nezni a kepeimet? :)

2018. jún. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha tutira akarsz menni, javaslom a probatincset, + a kezeden bortesztet. Gyogynovenyre is lehet allergiasnak lenni, de nem valoszinu, hogy az leszel, eleg ritka, a vegyszeres festekeknel sokkal gyakoribb. Azert ellenorizd. :)
2018. jún. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!