Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Vannak itt göndör hajúak?...

Vannak itt göndör hajúak? Szeretitek?

Figyelt kérdés

Mit lehet vele csinálni hogy jól álljon? Nem tudok semmi frizurát csinálni, nem néz ki jól sehogy. Mivel ápoljátok? Nekem töredezett, nem sokkal hajvágás után is, pedig csak ritkán vasalom. Ti szeretitek a hajatokat? Fiúknak mennyire jön be?

17/l



2018. máj. 23. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is göndör/hullámos hajam van. Nagyon szeretem, dús is,hosszú is, egyik legszebb ekemnek tartom. Mindig féltem fodrászhoz menni, nehogy nagyon megnyessen.. végül rávettem magam, amikor már nagyon nagyon töredezett volt. Azt mondta a fodrász, hogy ez az állapot sem olyan vészes, mivel a göndör haj sokkal jobban toredezik, mint az egyenes, szóval erre ne feszulj rá annyira. Én mondjuk nem szoktam frizurát csinálni, csak úgy van vágva, hogy elől vannak rövidebb tincsek hogy ne legyen teljesen egyenletesen hosszú és hátul kicsit lépcsőzetes, hogy dusabbnak tűnjön. Mosás előtt fesulom ki szárazon, utána már nem, így szebb tincsekbe áll össze. Hát, nem tudom mennyit tudtam segíteni ezzel, de szeresd a hajad, csodaszép áldás a göndör haj szerintem :) oh és amit még szintúgy a fodrász mondott, hogy mindig ezzel felsuljem a hajam : gliss kűr total repair, ilyen narancssárgas színe van. Könnyebb fesulni, kevésbé sérül közben. Es használj hajpakolast, pl placentas kallost.
2018. máj. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Régebben nem tudtam, hogy szeressem-e vagy ne, mert akkor még nem tudtam, hogy hogy kezeljem.

Lassan 3 éve egyáltalán nem használok hajszárítót, mert attól nagyon száraz és szálkás lesz.

A Syoss göndör hajra való samponjával mosom, hozzá pedig az Aussie Miracle Oil-t használom balzsamnak.

Utána nem fésülöm, csak óvatosan megigazítom az ujjammal, és hagyom tincsenként megszáradni a napon, vagy télen a szobámban.

Ha egyenesebb hajra vágyom, akkor nagy méretű csavarókat használok.

Amióta tudom, hogy mit kell (és mit nem kell) csinálni a hajam ál, azóta nagyon szeretem. Mindenki megkérdezi, hogy “Hogyan sütöm be ilyen szépre? Mitől ilyen gyönyörű?”, és nagyon meglepődnek, amikor azt mondom, hogy természetesen ilyen.

Tudom, a göndör/hullámos haj annyira speciális, hogy nem válnak be rajta azok a praktikák, amik az egyenesen működnek.

Amíg egy egyenes hajú lánynak elengedhetetlen a napi több tíz percig tartó fésülködés, addig nekünk ez a művelet BŰN.

Illetve ez vonatkozik minden hővel történő vasalásra, szárításra, mert a göndör haj sokkal könnyebb szerkezetű, szárazabb és törékenyebb.

2018. máj. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert én például használok hajszárítót, diffúzoros fejjel. Egyáltalán nem lesz tőle száraz a hajam, sőt. Én viszont a szárazon fésülést is bűnnek tartom, nagyon töri a végeket. Csak nedves hajat fésülj! Sose vasalom. A hajápolási rutinom annyiból áll, hogy megmosom szilikonmentes samponnal, kifésülöm, amíg vizes. Majd jön a "scrunch" mozdulat, közben felviszem a hajhabot. Utána csak megszárítom a leghidegebb fokozaton. Hosszú évek kísérletezésébe került, mire sikerült végre olyan eredményt elérnem, amilyet szerettem volna. Alkalmanként szoktam kókuszolajas hajpakolást is csinálni, nagyon szép fényessé és puhává teszi a hajat.

Én úgy vettem észre, hogy a fiúk imádják. :D

2018. máj. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ki fogom próbálni ezeket a "praktikákat". Én szárazon nem is tudom kifésülni, vizesen szoktam, én is a napon vagy bent szárítom, a hajszárítótól úgy néz ki mintha belecsapott volna a villám :D Aznap még jól néz ki, de másnapra "elfekszem" és máris csúnya, nagy, kócos.
2018. máj. 24. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!