Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha növeszteni akarom a hajam...

Ha növeszteni akarom a hajam akkor gyakrabban vágassam vagy pont hogy ne?

Figyelt kérdés

Kb hátközépig érő hajam van de a vége 3-4cm már úgy néz ki hogy egy szálból szétáll több is szóval elég töredezett, (fél éve nem vágattam) csak azt nem értem mitől, ugyanis hajolajat is használok, kb félente egyszer ha kivasalom, nem szárítom hajszárítóval szinte sose, mivel kissé göndör a hajam ezért heti 2x fésülöm, heti 1-2x mosom, éjszakára néha befonom... ha nem használok rá semmit úgy néz ki mint a pudlikutya szőre és ilyen pufi szállós...

Szóval mitől lehet hogy lassan nő és rögtön töredezik?

Praktikák arra hogyan nőjjön meg fenékig?



2018. máj. 26. 01:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A göndör haj eleve szárazabb, több ápolást igényel a növekedés meg azért nem látszik, mert törik a vége.
2018. máj. 26. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha növeszted a gyakori vágásnak nincs értelme hiszen levágod azt a pár centit amit nőtt.
2018. máj. 26. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

NE sűrűn vágasd, de azért fél évente egy kicsit nyugodtan.

Én is növesztem, hátközépig ér, nekem azt mondta a fodrász vágjuk 3 havonta. Erre levágta azt ami megnőtt ez idő alatt, ugyanakkora lett. Szóval visszaálltam az 5-6 havi vágásra és akkor is keveset. Persze kicsit tört magad a vége és lehetne többet is, de amíg növesztem addig nem.

2018. máj. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%
Inkább legyen rövidebb, de ápolt a hajad, mint hosszú, de töredezett és igénytelen. Akkor már inkább tetess fel póthajat, ha vékonyszálú hajad van, akkor várhatsz életed végéig is, hogy a seggedig megnőjön, nem fog. Inkább vágass belőle mindig picit 2-3 havonta, és akkor szép ápolt kinézete lesz.
2018. máj. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
94%
Amíg töredezik a vége, addig sosem fogod tudni növeszteni. Nekem is vèkonyszálú a hajam és régen töredezett a vége, de amióta balzsamozom+hajpakolásozom azóta nincs vele problémám. Évente 1x megyek vele fodrászhoz mert többször nem igényli a hajam és akkor is csak 1-2 cmt vesz le belőle.
2018. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha növeszteni akarod, akkor először is azzal kell kezdeni, hogy a töredezett végeket TELJESEN le kell vágatni. Mert ameddig azok ott vannak, addig nem fog nőni a hossza, mert letörik a vége. Ha szépen levágattad és egészségesek hajszálak, akkor elég kb 4-5 havonta egy pici frissítő vágást csináltatni. Használj rá pakolást, hajolajat és akkor szép egészséges marad és nem lesz száraz, “szállós” ahogy te fogalmaztál. Igyál sok vizet, mert attól is lehet száraz, hogy nem fogyasztasz elég folyadékot. Szedhetsz valami vitamint is.

Én heti egyszer szoktam csinálni kókusz- vagy oliva olajos hajpakolást. Csak simán rákenem a hajamra, hagyom legalább egy órát, ( de sokszor egy éjszakát is) majd nagyon alaposan megmosom. Nagyon szép fényes tőle a hajam.

2018. máj. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!