Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha olyan a hajam a homlokom...

Ha olyan a hajam a homlokom két szélső oldalán mint Harry Styles-nak akkor kopaszodok?

Figyelt kérdés

Nekem is majdnem olyan mély a formája a hajamnak a homlokom két szélén és nem tudom eldönteni, hogy most kopaszodok vagy olyan genetikailag.

Néztem régebbi képeket a hajamról, de nem tűnik fel, hogy ritkult volna, meg a frizurám sem olyan már mint 1-2 éve.

A minap olvastam erről egy cikket, hogy ott kezdődik és onnan vetődött fel bennem.



2018. máj. 28. 15:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Neked is hosszú/hosszabb a hajad? Neki elkezdődött a kopaszodás, de angolul erre három szó van, rossz magyarul ez.

Neki "receding hairline"-ja van, ami azt jelenti, hogy szépen kezd a hajvonala hátrafele menni. Ez a legelső folyamat. Ilyenkor még a fejtetőn, hátul ahol a forgók vannak nem kezd el "kopni" a haj. Magyarul erre nincsen szó. (nekem is ilyen)


Csinálj a hajvonaladról hetente képeket, és felülről is, és nézz meg egy Norwood skálát. (írd be googlebe hogy Norwood scale) Harry-nek norwood 2-es a haja.


Ha hetente látod, hogy tényleg ritkul a hajad, akkor menj el egy bőrgyógyászhoz. Semmi szégyen nincs benne.

Meg fogja nézni, nagyítóval a hajhagymáid, és leszűri, hogy "kopaszodsz"-e vagy sem.

Aztán ajánlani fog valamit.

Én ezen már túl vagyok, aszóval ha tényleg meg szeretnéd tartani a hajad, akkor vegyél Alpecin koffeines sampont, és hajszeszt.

Külföldi oldalakon a "mesterhármast" szokták ajánlani: Nizoral sampon (M.o.-n is kapható), Minoxidil(M.o.-n is kapható, még visszatérek erre), és Finasteride.

-Ezek közül a finasteride-re mondják, hogy ez a legjobb, viszont rengeteg mellékhatása lehet. Szóval döntsd el, hogy mit szeretnél, egy működő nemiszervet, vagy hajat. (Eredetileg ezt prosztatamegnagyobbodásra írják fel, de mellékhatása, hogy hajnövesztő) (vényes)


-A minoxidil nem vényhez kötött, M.o.-n a regaine nevű szerben van ami legtöbb drogériában megtalálható.

Két fle lehet, olyan amit rá kell kenned a hajadra/fejedre, meg gyógyszeres. Viszont nem ajánlom hogy itthon vedd emg, mert nálunk csak a szar 2%-os verzióját adják ami nem jó semmire, nem mellesleg 10.000- Ft körül mozog az ára egy hónapra. Menj fel az amazonra, és rendelj onnan 5%-osat, harmad annyiért. (én innen szoktam). Ennek szerencsére nincsenek brutál mellékhatásai mint az előzőnek, szinte csak annyi hogy néhány embernek viszkethet tőle a feje. Ha elkezded ezt használni, első vagy második hónapban kis mértékű hajhullást fogsz tapasztalni, ami teljesen normális, így működik a szer, azután nem lesz több ilyen.


-A nizoral sampont meg korpásodásra és fejen kialakuló bőrbetegségekre használják.


Ezen kívül még vehetsz dermarollert, amiben kis tűk vannak, ez beindítja a fejbőr vérkeringését.

Ha komolyan gondolod, akkor meg elkezdhetsz gyűjteni hajátültetésre. Pl heti 1000 ft-ot félreraksz. Bp-n jó klinikák vannak!


Jó, ha időben észreveszed, mert minél hamarabb veszed észre, annál hatásosabb a kezelés és annál több ideig lesz hajad.

Persze ha téged nem zavar a kopaszodás, akkor meg kezdd el borotválni a fejed.

remélem tudtam segíteni :) Ha van kérdésed írj nyugodtan

2018. máj. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!