Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pedikűrös hogyan távolítja el...

Pedikűrös hogyan távolítja el a benőtt körmöt?

Figyelt kérdés
Sajnos benőtt körömmel küszködöm, nem annyira fáj, de eléggé zavaró. Sajnos gennyesedik is, de nem vészesen. Azért kérdezem, hogy előre rá tudjak készülni. :)
2010. jún. 16. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:
77%

Hát ez pocsék dolog!Ne halogasd, menj a pedikűröshöz!

Áztatás után jó érzékkel mindig tudja, hogy mennyire és hol kell kicsippenteni a benövést.Sokkal kevésbé fáj, mintha te otthon bányásznád! Ha gennyesedik, akkor biztosan fáj, kérj rá lidocain érzéstelenítőt.Ezt tudsz venni a gyógyszertárban is recept nélkül, kb 1500 Ft.

Arra számíthatsz, hogy egy ideig rendszeresen kell kivágatnod a körmöd, mert sajna állandóan visszanő.

Ezt mind tapasztalatból írtam.

2010. jún. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy ék alakban bemetszik a körömlemezt, és így emelik ki a benőtt körömrészt.
2010. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Első: sajnálom, nagyon sok ember küzködik ezzel, én is sajnos. Műtétről van valami tapasztalatod?
2010. jún. 16. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

én nekem is így volt, és annyira fájt, hogy nem bírtam tovább és elég visszataszító volt.. elfertőződik meg minden..

nekem meg lett műtve lézerrel és azóta semmi gond nincs vele :)

15/L

2010. jún. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok. a műtétnél érzéstelenítik, ami szerintem elég kellemetlen. aztán szikével bevágják aztán lézer és akkor nem nő be többet. nekem akkor nem fájt(az érzéstelenítő miatt) aztán eléggé vérzett 1 órát várni kellett addig többször is átkötötték. aztán hazamentem és pihentettem a lábam 1-2 napig. vettünk nagyobb sport cipőt, amibe könnyen fájdalom mentesen belefért a lábam. a gyógyszertárba ilyen hálót, hogy jól rögzüljön a kötés. 4 hónapig nem tesiztem.szerintem úgy összességében sokkal jobban fájt a gyulladás, mint a műtét. szóval szerintem érdemes megcsináltatni :)
2010. jún. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én nem szeretném megműttetni, ha nem muszáj. :) mert nővéremnek még anno kivágták és neki maga a műtét is nagyon fájt, mert az érzéstelenítő sem hatott rendesen. :/
2010. jún. 17. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:
nekem a műtét 4 éve volt. lézerrel csinálták és egyáltalán nem fájt. Siófokon lettem megműtve.
2010. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem valami kellemes dolog, de mindenképpen menj el pedikűröshöz! Én régen sebészetre mentem vele, dehát ott szó szerint megkínoztak...:S Ahhoz képest a pedikűrös pozitív csalódás volt! :)

Egy hegyes ollóval nagyon szépen kitudja vágni, miután kiáztatta a lábadat!

Egyébként ha már egyszer benőtt, akkor hiába vágja ki, mert rossz irányba nő a körmöd és ahogy nő később is ugyanúgy be fog nőni. Ezért ki kell növeszteni onnan a körmödet. Van egy anyag, amit a pedikűrös oldalt a körmöd alá dug, amely megakadályozza, hogy a bőröd alá nőjön.

Érdeklődj hátha csinál ilyet a te pedikűrösöd is!

2010. jún. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!