Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Női hajritkulás okai?

Női hajritkulás okai?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy hiába választom el máshol, egy helyen oszlik ketté és elöl egy szélesebb csík is kikopott. Ha hátrafogom, akkor jobban látszódik, első pár sornál a ritkulás. Korábban hullott, most nem annyira hullik, viszont amelyik szál kijön, az hajhagymástól. Vérképemben nincs eltérés. Pajzsmirigy ultrahangom is rendben van.


Rendszeresen adok vért, attól lehet esetleg?


Valakinek hasonló tünetei?



2018. júl. 18. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet, egészen triviális dolgok is, amire nem is gondolnál. Attól is hullhat a hajad, hogy rendszeresen túl szorosan hátrakötöd. További lehetséges okok: genetika, hormonok ( ezt írtad, hogy rendben van) , terhesség (előtt, alatt, után), hajfestés, dohányzás, vitaminhiány, túl sok hajformázó használata, nem megfelelő hajápolás, öregedés. Ezek bármelyike okozhatja külön külön és együttesen is.
2018. júl. 18. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, és még rossz fog vagy vérszegénység miatt is lehet.
2018. júl. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Akkor is van ilyen, ha nagyon sűrű, nagyon sok és erős hajad van aminek súlya van. Ilyenkor érdemes, kicsit könnyíteni a fejbőrödőn, és egy arasznyit vágatni belőle. Gyorsan vissza nő, az miatt nem kell aggódnod, és teljesen tud regenerálódni. Szoktam ilyenkor én is ezt csinálni. Ráadul a végei is felfrissülnek. No meg otthon tedd könnyű kontyba.
2018. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!