Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért pattogzik ki a lábam...

Miért pattogzik ki a lábam borotválástól?

Figyelt kérdés
Eddig ez nem volt pedig mindenféle előkészület nélkül csak úgy lekaptam a szőrt, semmi kipattogzás nem volt, most pedig hirtelen tele velük a lábam. Két dologra tudok gondolni: 1. nemrégiben férfi borotvát kezdtem használni, mert nem használódik el két húzástól 2. szemöldökcsipesszel kiszedem a benőtt szőrszálakat (ahol kipattogzik a bőröm általában ott találok benőtt szőrszálat). Szokjak le bármelyikről? Mostmár használok borotvahabot, és meleg vízben is kiáztatom a lábam, néha le is radírozom de semmi javulás. Ja és borotválás után aloe vera géllel kenem be a lábam, hátha megnyugtatja a lábam (nem igazán válik be). Hideggyantát próbáltam, de valahogy nem elég erős (eléggé szőrös vagyok). Próbáljam ki a meleggyantát? Érdekes hogy a combomat is férfiborotvával szedem, de ott nincs ilyenfajta problémám, se benőtt szőrszálak. Oltásokat nem kérek, csak segítséget, és termék neveket amik nektek beváltak.

2018. aug. 1. 23:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy a férfi borotva okozza, én is azt használok (habár a legjobb nem eldobható használata lenne). Lehet, hogy a csipeszelés okozza. Közvetlen utána pattogzol ki? Mert nekem akkor volt ilyen.
2018. aug. 2. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én is jó minőségű férfi borotvát használok, nem az a probléma.


A borotvált lábadra veszel fel nacit vagy harisnyát? A szőrt lenyomva tartja és visszanől.


A szörszál növési iránya nálad kihúzva, mint probléma, mert eddig nem volt gond.


Esetleg nagyon a tövénél vágja a borotva a szálakat, úgy könnyen benőlhet, főleg ha nincsen szabadon a leborotvált terület. (az említett ruhadarabok viselése miatt mondjuk)


Én pl hónalj és nemi részen másképp borotválkozok: Nem a szőriránnyal szembe húzom a borotvát, hanem annak az iránynak megfelelően - így a szőr teteje kilóg a bőrből s nem nő vissza. Úgyis 1-2 naponta szedek mindent x')


Ismerősöm vett lézeres szörtelenítőt, ha végzett és szép az eredmény szerintem én is bevállalom.


Unom ezt a borotválkozást.

Ősszel, télen is... Mivel sok olyan helyre hívnak, ahova illik elmenni és nem takargathatom nadrággal a lábaimat...

2018. aug. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
közvetlen csipeszelés után jobban kipattogzok, de az hamar lemegy. ha nem csipeszelek egy ideig akkor is kipattogzik a lábam de nem annyira
2018. aug. 2. 12:22
 4/5 A kérdező kommentje:
mivel most nyár van semmi nem takarja a lábam, szoknyában és rövidnadrágban vagyok
2018. aug. 2. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ugyanez a problémám, eddig nem csinálta csak most nyáron. Másra nem tudok gondolni csak arra hogy esetleg az izzadtság miatt van. Aztán lehet hogy ez hülyeség.
2018. aug. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!