Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hányad fokú égési sérülés?...

Hányad fokú égési sérülés? (Többi lent. )

Figyelt kérdés
Pár éve nekimentem a forró vasnak, így rámborult a forró víz, és hát csúnyán leégettem a jobb kezem teljesen. Szakszerűen eljártak ezzel kapcsolatban. A kezem felhólyagosodott, és lett is egy szép nagy heg, aminek konkrétan látni a körvonalát. (Magyarul: A bőr elszíneződött.) Egy jó ideig ápolták is, az idegeimnek semmi baja (nem károsult). Sokat olvastam a neten, de hogy ez most másod vagy harmad fokú égés, azt nem tudom. Valaki esetleg?

2018. aug. 2. 03:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Az égés fokozatai

I. fokú égésben csak a legfelső bőrréteg károsodik, megduzzad, vörös, fájdalmas lesz.

II. fokú égésben a bőr mélyebb rétegei is károsodnak, az érintett területen hólyagok képződnek, melyekben eleinte átlátszó, később sárgává, gennyessé váló folyadék jelenik meg.

III. fokú égésben több a hólyag, melyek mélyebben is helyezkednek el, és közöttük az égett bőr szürke színű.

IV. fokú égésben a bőr és az alatta lévő szövetek elszenesednek.

2018. aug. 2. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Másodfokú
2018. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!