Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tudok tenni a pattanások...

Mit tudok tenni a pattanások ellen?

Figyelt kérdés

Alapvetően nincs sok pattanásom az arcomon van vagy 3-4, amik pirosak és nagyocskák, de a többi részen elég sima a bőröm.

Viszont kb a két szemöldökömtől megkezdve az egész homlokom tele van ilyen pici patikkal, amik közül időről-időre egypár rendes nagy pattanás lesz.

Az orrom is tele van feekete mitesszerekkel, amiktől olyan érdesnek tűnik.

Mit tudnék használni rájuk? Sajnos nincs pénzem nagyon drága kencékre.

Amúgy nem nagyon kenegetek rá semmit, ha van rajta valami hiba, korrektort, meg amúgy a nagy pattanásokra éjazakára teafaolajas sticket. Arcot mosni is sima vízzrl szoktam.

Segítseteeek 17L



2018. aug. 3. 12:48
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy szerintem elég egészségesen élek, normálisan eszek, gyümölcsöket, zöldségeket is napi szinten. A 2l vizem is tuti megvan, az utóbbi időben még lehet, hogy a 3 is. Sportolok is, bár most nyáron sajnos szünetelek, de így is próbálok minden na0 mozogni valamennyit.
2018. aug. 3. 12:55
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

A miteszereket simán kinyomhatod, nem fog begyulladni meg semmi baja nen lesz attól. Én is egyszer rájöttem erre, azóta ha látok egy fekete pöttyöt egyből kinyomom és ugyanolyan sima az orrom mint volt :D

A pattikat viszont soha ne nyomkodd. Mást nem tudok rá tanácsolni, max hogy használj zsíros bőrre való tonikot esténként.

2018. aug. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Plusz tipp: ha először gőz fölé tartod az arcod pár percre akkor utána már sokkal könnyebben ki fogod tudni nyomni a miteszereket.
2018. aug. 3. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Szia!

Az arc tisztítása nagyon fontos, így érdemes egy kis összeget fordítani rá. Ajánlom a Balea feketeszenes arclemosóját, vagy ha drágának találod, akkor kereshetsz rgy jó minőségű szappant is, amit kifejezetten pattanásokra találtak ki. Érdemes 2-3naponta arcradírt használnod, ehhez van egy bevállt házi receptem, ami jelentősen olcsóbb, mint a bolti társai :)

( 1/5 bögre kókuszolaj, 1 és 1/5 bögre cukor)

A nagy pattikra nekem nagyon bevállt a Balea pattánsleszárítója, vagy az Isana Young ugyanerre a célra kitalált gélje. Ez amolyan s.o.s megoldás, és az árához képest gazdaságos.

Ha házi megoldáshoz szeretnél nyúlni, akkor az élesztő+méz kombo is csodákat művel. ^-^

2018. aug. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Aknesol-t próbáld ki. én helyre jöttem tőle. napi 1-2 használattal eleinte, mostmárcsak heti 1-2 használat van.
2018. aug. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!