Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Az arcom pattanásos, miit...

Az arcom pattanásos, miit tehetnék?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és még mindig pattanásos az arcom. Sajnos nincs lehetőségem - anyagi okok miatt- kozmetikushoz menni. Van valami tippetek esetleg, amit tudnék alkalmazni? Nagyon hálás lennék.

2018. aug. 13. 12:42
 1/3 A kérdező kommentje:
*mit. És még annyit hozzá tennék, hogy ez miatt már egyre kevesebb az önbizalmam, nem szeretem, ha néznek, mert rögtön azt gondolom, hogy a pattanásaimat nézik. :/
2018. aug. 13. 12:44
 2/3 anonim válasza:
Meleg víz és szappan.
2018. aug. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Szia, átérzem a helyzetedet, én mindjárt 20 leszek, és ugyanúgy küszködöm a problémával :(

Viszont, ami nekem nagyon bevált, az az Akneroxid. Teljesen normális árú termék, bármelyik patikában beszerezheted. Erős hatóanyagú krém, ezért óvatosan kell használni, érdemes előtte olvasni róla, videókat nézni a témában. Én például ez alapján használtam a krémet:


[link]


Én hidratálónak az Yves Rocher Pure Calendula nevű krémjét használom.


Egyébként ne aggódj, mert az természetes, hogy lesz olyan időszak, amikor az Akneroxid használata közben akár rosszabbnak is érzed a bőrödet, de ez nem azt jelenti, hogy neked nem vált be a krém. Nekem is volt a kúra alatt, hogy majdnem abbahagytam, mert el voltam keseredve, de még jó, hogy nem tettem, mert nagyon bevált, szép tiszta lett tőle a bőröm, de nem problémamentes, úgyhogy nagyon kell figyelni a megfelelő arcápolásra. Nekem tényleg kellett a 8-10 hetes használati idő, szóval ez a krém nem az egyik pillanatról a másikra hat, cserébe viszont nagyon hatékony.


Ahogy a cikkben is benne van, TÉNYLEG elég keveset kenni (nekem egyébként nem fehérítette ki sem a törcsimet, sem az ágyneműmet, hisz sosem kentem olyan sokat, de így is bevált), valamint nagyon-nagyon fontos a hidratálás! Ne gondolt, hogy amiatt lesz kevésbé hatékony a krém, mert ha viszont nagyon száraz a bőröd, akkor pont arra ösztönzöd, hogy még több zsiradékot termeljen, amit meg ugye szeretnek a pattanások.


Szóval sok sikert, remélem neked is beválik!

2018. aug. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!