Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros bőr, pattanásos karok,...

Zsíros bőr, pattanásos karok, mit tehetnék ellene? Semmi önbizalmam

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon zsíros a bőröm, szóval akármit próbáltam már, semmi sem használt a pattanások ellen, és rengeteg van. Az arcomon, a karomon, a mellkasom és a hátam is tele van.. Próbáltam már mindent: krémek, tonikok, napozás, aloe vera, stb.. semmi.. A közelben egy kozmetikus van, aki azt mondta, hogy a hátammal/karommal nem tud foglalkozni, csak az arcommal, de egy arckezelés 5700 ft.. És hát elég gyakran kéne járnom, nincs rá pénzem.. És nagyon önbozalom romboló, pólót sem merek felvenni, mindig hosszú vagy háromnegyed ujjas felső van rajtam, de mikor tűz a nap és meleg van, akkor szenvedek így beöltözve.. És csak irigykedek azokra a lányokra, akiket toppban/pólóban látok, mert egyből a kezeiket nézem, hogy sima, egy db pattanás sincs ott... Nagyon szenvedek, és nagyon rossz ez.. Van valaki hasonló helyzetben? vagy van valakinek tanácsa? :(
2015. máj. 19. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyesmi a bőröm, bár talán nem ennyire rossz. Ami nekem segít rajta, az a napsütés. Nyáron mindig feltisztul, de eleinte csak a teraszunkon napozom, mert én is szégyellem.
2015. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nyáron is hosszúban jársz akkor soha az életben nem fog elmúlni mert beizzadsz, és nem levegőzik a bőröd, nem kap a napsütésből ami jót tesz ha nem viszed túlzásba.

Szóval a lényeg hogy sokat hagyd szabadon a pattanásos, zsíros területeket és soha ne azzal foglalkozz hogy mások mit szólnak majd. Én is pattanásos voltam évekig, senkit nem érdekelt, ugyanúgy pántos felsőben jártam meg minden szóval tudom milyen.

Ezen kívül a lényeg hogy élj és étkezz egészségesen. Ne egyél semmi olyat ami pattanásokat okozhat, pl tejes, zsíros, fűszeres, cukros kaják meg üdítőket se, csak napi 2-3 liter vizet igyál és mellé egészséges kajákat.

Ha kozmetikusra nem telik akkor otthon is lehet arctisztítást végezni, semmivel nem rosszabb. A bha savas krémek is jók pattanásos, zsíros bőr ellen, de a használata mellett nem szabad napozni és mindig fényvédőt kell használni ha kilépsz otthonról.

2015. máj. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a nap nem feltétlenül tesz jót a pattanásoknak. nekem a hátamon volt sok régen, napoztattam, a pattanások eltűntek, de a helyük sötétbarna lett és ott maradtak évekig. és persze új pattanások ugyanúgy jöttek ki, szóval jól megjártam.

ha ennyire sok és több helyen is van pattanásod, mindenképpen bőrgyógyászt kellene keresned. adni fog rá gyógyszert, ami mellett valószínűleg fényvédőznöd is kell majd.

2015. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!