Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A henna festés (bőrön) mennyir...

A henna festés (bőrön) mennyire tartós? (+egyéb hennával kapcsolatos kérdések)

Figyelt kérdés

Van ahol azt olvasom, hogy 2-3 hétig van fönn, van ahol írja, hogy ritkább esetbe 1-2-3 hónapig is fent lehet, ez bőrtípustól függ. Ez pontosan mit jelent? Nekem elég érzékeny, vékony, és nagyon fehér a bőröm, akkor tovább lesz fent, vagy előbb fog lejönni? (a vállamra szeretném, vagy pedig mell fölé)

Még egy kérdés: van ahol azt olvasom, hogy létezik olyan fekete henna, ami tényleg nem okoz súlyos bőrbetegséget, ezt honnan ismerhetem fel? (nem én csinálom majd magamnak, elmegyek egy tetoválószalonba megcsináltatni)Valóban létezik?

Előre is köszi a válaszokat:)


2010. jún. 20. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem kétszer volt, kézfejen és alkaron, mindkettő 1 hét után lekopott. Nekem is fehér a bőröm.
2010. jún. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Szia! Én régóta hennázok, a fekete henna illegális, ha tetoválószalonba mész vagy ilyen helyre ott biztos nem fogsz vele találkozni. Nehéz így megmondani hogy neked meddig lesz fönt a henna mert ez több mindentől függ nem csak bőrtípustól (időjárás, életmód, stb.), de nyugodtan csináltass mivel szépen esztétikusan halványul el és nem kopik. írtad, hogy érzékeny a bőrőd mielőtt hennáztatsz érdemes könyökhajlatba egy tesztet csinálni, hogy allergiás vagy e rá. Remélem tudtam segíteni.
2010. jún. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!:)

Igen tudtál segíteni, én is úgy tudtam, hogy a fekete henna illegális, azért is csodálkoztam , hogy a szalon honlapján is az van, hogy fekete ill. vörös hennával dolgozik. Mégsem megyek el oda (drága is, ahhoz képest, hogy 2 hét után elkezd lekopni) meg nem is korrekt hely ezek szerint), majd veszek igazi henna port, és megcsináltatom baráttal/családtaggal.

Nem hiszem, hogy allergiás vagyok rá, már majdnem 1 éve hajhennával festem a hajam:)

Még lenne hozzád egy kérdésem: ha te hennázol esetleg mivel tudod szépen, egyenletesen felvinni? Mert az egyik barátom próbálkozott már tű+fecskendővel, de nem tudott vele szépen dolgozni, illetve próbálta fogpiszkálóval, illetve kiszúrt zacskóval, neki ezzel sikerült viszonylag jól. Ha van valamilyen tipped/tippetek hálás lennék ha megosztanátok velem:)

Még egyszer köszi a választ!

2010. jún. 21. 22:19
 4/5 anonim válasza:
szia! tölcsérrel tudod szépen felvinni. Ezt legegyszerűbben úgy tudsz készíteni hogy fogsz egy fényes díszcsomagolót (azért kell fényes legyen hogy ne áztassa át a henna), kivágsz belőle egy téglalapot (mérete tetszés szerint)és tölcsért formázol belőle majd összeragasztod, a hennát beletöltöd a végét is leragasztod a másik végét pedig levágod egy pici lyukban ott jön ki a henna (azt javasolom először legyen kisebb a lyuk és ha nem elég még mindig vághatsz nagyobbat)
2010. jún. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:)
2010. jún. 23. 16:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!