Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ti a szőke melyik árnyalatát...

Ti a szőke melyik árnyalatát kedvelitek és melyik az amitől valakit butának tartotok?

Figyelt kérdés

Van ez a szerintem nagyon érthetetlen sztereotípia, hogy a nagyon szőkék buták. Azt szeretném megtudni, hogy ez ma is él-e.

Várom a válaszaitokat :)



2018. aug. 29. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem akarlak megbántani, de hajszíntől függetlenül téged butának tartalak a kérdés miatt.


És az emberek többségét nem érdekli, milyen a hajad.

2018. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%

Senkit sem tartok butának a hajszíne miatt, de más embertől sem láttam soha ilyet.

Ha valaki ilyen buta kérdéseket ír ki, ellenben...

2018. aug. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem akarlak megbántani drága, de nem nagyon ismersz :) 4 nyelven beszélek és 15 éves vagyok. Szép napot Neked 😘
2018. aug. 29. 14:18
 4/6 anonim ***** válasza:
79%

Ez már nagyon régi sztereotípia a 2000-res évekből.

Ugyanis akkor a platinaszőke haj és hozzá a rózsaszín 99 árnyalata volt akkora nagy “mainstream”, mint ma a Kardashian család fekete hajkoronája, a folyékony barnás rúzsok, az Adidas Superstar cipő és a hologramos cuccok.

Egyszerűen ez volt a divat. A Dr Szöszi korszakban azokat “butázták”, akiknek rózsaszín, kinyitható telefonja volt, ma pedig azokat, akiknek iPhone-ja van, és “tömeg” plázás üzletekben vásárolgatnak.

Sajnos mindig lesznek olyan emberek, akik ilyen idióta sztereotípiákat gyártanak. És persze mi a menőbb annál, hogy valaki “mainstream” módon öltözködik/viselkedik?! Cikizni ezeket az embereket, mert egyesek attól sokkal értelmesebbnek, és “intellektuálisabbnak” hiszik magukat, hogy állandóan azt kritizálják válogatás nélkül, ami éppen divatos. Legyen az egy film, egy ideológia, egy új trend, egy új hajszín...tényleg bármi.


Nem a festett szőke hajtól lesz valaki buta, viszont akinek nem áll jól az adott árnyalat, azon tényleg bután áll. De ez elmondható kb. az összes hajszínről. Az utóbbi időben pont, hogy azt vettem észre, hogy a szőke haj már nem akkora durranás. Egy ideje rengetegen akarnak pl. fekete hajat, ami sokkal kevesebb emberek áll jól, mint egy természetes szőke, vagy sötétbarna. Mert igen: egy divatőrület miatt nem lehet mindenkiből egy skandináv típusú, vagy egy kedves arcú latina lány, akinek jól áll a fekete haj.

2018. aug. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Nem akarlak megbántani, de a nyelvérzék és az okosság NEM függ össze ... ;)


Igen, él.

Nem, egy 15 éves ne festessen, mert kizárólag elcsúnyítani tudja magát vele.


Nagyon szőke vagyok. Dr. Nem ezen múlik.

2018. aug. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
68%

Nekem tetszik a szőke (és árnyalatai), nem a hajszíntől lesz valaki okos vagy buta.

Tényleg csak sztereotípia, aminek nyilván van alapja, de barna hajú lányok is lehetnek ostobák.

2018. aug. 31. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!